Lugemine ja kojulaenutus raamatukogudes

Raamatukogu teeb lugejale kättesaadavaks temale vajalikud trükised, auvised ja teised teavikud ning avalikud andmebaasid. Raamatukogu teenuste kasutamiseks tuleb ennast lähimas raamatukogus lugejaks registreerida. Raamatute laenutamine toimub lugejakaardi või ID kaardi alusel. Kõik Tallinna Keskraamatukogus leiduvad teavikud on sisestatud e-kataloogi ESTER. E-raamatuid on võimalik lugeda e-raamatukogu ELLU vahendusel. Ratastooliga saab külastada keskraamatukogu (Estonia pst 8) ja osasid haruraamatukogusid. Rohkem informatsiooni leiab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt.
Loe edasiKuva vähem

Taotluse esitamiseks:

Millest alustada

Registreeri end Tallinna Keskraamatukogu lugejaks, seda saab teha raamatukogus kohapeal. Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakond ja muusikaosakond asuvad aadressil Estonia pst 8 ja võõrkeelse kirjanduse osakond Liivalaia 40. Haruraamatukogude kohta leiab informatsiooni raamatukogu veebilehelt. Täiendava informatsiooni saamiseks helista sulle sobivasse raamatukokku või saada e-kiri, raamatukogu kontaktid leiab siit.

Isikutuvastus

Lugejaks registreerimiseks võta kaasa ID-kaart või muu fotoga ja isikukoodiga isikut tõendav dokument. Alla 18-aastastel lastel ja noortel tuleb teavikute kojulaenutamise õiguse saamiseks tuua ka lapsevanema (või eestkostja) kirjalik nõusolek. 2.1 ID-kaart lugejakaardinaID-kaardiga lugejaks registreerumine on tasuta ning seda saab teha raamatukogus kohapeal. ID-kaardiga lugejaks registreerumiseks on vaja kehtivat sertifikaati, PIN2-koodi digitaalallkirja andmiseks ja kehtivat e-posti aadressi.2.2 LugejakaartLugejale väljastatakse vöötkoodiga lugejakaart. Kaart on tasuline.Võta raamatukokku tulles lugejakaart alati kaasa.

Tallinna Keskraamatukogu
Kontaktandmed
Aadress: Estonia pst 8
Telefon: 683 0900
E-post: keskraamatukogu@tln.lib.ee
Veebiaadress: vaata
Kommentaar:

Täiendav info telefonil 6 830 915venekeelse
info leiab http://www.keskraamatukogu.ee/?lang=ru

Osutamiskohad
Kadrioru raamatukogu L. Koidula tn 12a
Kalamaja raamatukogu Kotzebue tn 9
Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakond Liivalaia tn 40
Kännukuke raamatukogu E. Vilde tee 72
Laagna raamatukogu Võru tn 11
Männiku raamatukogu Pihlaka tn 12
Männi raamatukogu Ehitajate tee 48
Nurmenuku raamatukogu Ehitajate tee 109a/2
Nõmme raamatukogu Raudtee tn 68
Paepealse raamatukogu P. Pinna tn 2
Pelguranna raamatukogu Kangru tn 13
Pirita raamatukogu Metsavahi tee 19
Pääsküla raamatukogu Pärnu mnt 480a
Sõle raamatukogu Sõle tn 47b
Sääse raamatukogu Sõpruse pst 186
Tallinna Keskraamatukogu Estonia pst 8
Tondi Raamatukogu Pärnu mnt 125
Torupilli Raamatukogu Gonsiori tn 36
Väike-Õismäe raamatukogu Õismäe tee 115a