Tuleviku Tallinna linnaruum

Tallinna Linnahall

Linnahall ärkab nüüdisaegsel tasemel teatri- ja kontserdipaigana täiesti uuele elule. Kontserdisaali rekonstrueerimisel on seatud eesmärgiks kogu Põhja- ja Ida-Euroopa regioonis konkurentsivõimelise akustikaga ning moodsaima ja võimalusterohke lavatehnikaga umbes 5000 istekohaga saal, mis meelitaks siia esinema maailmatasemel sümfooniaorkestreid ja grandioosseid lavastusi.

Reidi tee

Reidi tee on uus loodav Tallinna tänav, mis ulatub Russalka ristmikust kuni Lootsi ja Tuukri tänava ristmikuni.
Reidi tee tähendab mereäärset jalakäijate promenaadi, pargiribasid koos puhkealadega, jalgrattateed ning autoteid. Uus tee toob suure osa mereäärsest võsastunud tühermaast Pikksilma tänava piirkonnas avalikku kasutusse, avades selle jalutajatele ja ratturitele. Reidi tee eesmärk on pakkuda lisaks Narva maanteele teist, paralleelselt kulgevat ühendust Pirita ja kesklinna vahel. Osa Reidi teest hakkab kulgema merest kaugemal, ühendades sadamat nii Pirita kui Põhja-Tallinnaga.
Vajadus Reidi tee järele kasvab ka seetõttu, et Narva ja Pärnu maanteele loodav uus jalakäijatesõbralik peatänav laiendab kergliiklusteid ning vähendab samas sõiduridade arvu. Reidi tee ehituse esimesed tööd algavad sellest sügisest.“

Tutvu Reidi tee projekti ning eskiislahendustega

Tammsaare park

Pargi rekonstrueerimistööd on kavandatud ellu viia 2017. ja 2018. aastal. Tammsaare pargi rekonstrueerimine on eelduseks kogu linnasüdame ümberkujundamisele kaasaegseks avatud linnaruumiks. Rekonstrueerimisprojekti mahus on koostatud uus lahendus ka Viru keskusega külgnevale praegu ebamäärase funktsiooniga kasutamata alale, kuid seda on planeeritud täpsustada Tallinna peatänava projekteerimistööde mahus. Nimetatud ala peaks moodustama üleminekutsooni lopsaka, peamiselt ajaloolise haljastusega Tammsaare pargi ja kaasaegse vormikeelega hoonetekompleksi vahel.

Loe lähemalt, mida Tammsaare pargi rekonstrueerimise tööde käigus uuendatakse

Mustamäe spordikeskus

Mustamäe spordi- ja vabaajakeskusesse on kavandatud avalik saun elanikele, kel kodus saunavõimalused puuduvad ning lõõgastust otsivatele inimestele saunakeskus koos lastealaga.
Sportlikku ajaviidet soovivad inimesed saavad jõusaali, rühmatreeningute saali ja sportbasseini koondava spordiklubi, spordisaali pallimängudeks, tantsu-, võimlemis- jms treeninguteks ning bowlingusaali. Arendaja peab lähtuma spordi- ja vabaajakeskuse projekteerimisel lõplikus pakkumises esitatud eskiislahendusest ning objekti kasutusse võtma hiljemalt 30. novembriks 2018.

Pae asumi jalakäijate promenaad

Kultuurikeskus Kaja ja Mustamäe Linnaosa Valitsuse hoonekompleks

Mustamäe terviskeskus

Sõle spordikeskus

Viimati muudetud: 04.10.2017