Vilde muuseum kutsub huvilisi täna kirjanduslikule retkele

Eduard Vilde muuseum
21.10.2016

Tammsaare ja Vilde muuseumid kutsuvad kõiki täiskasvanuid käimasoleval täiskasvanud õppija nädalal murdma eelarvamusi kirjandusklassika suhtes ning vaatama kahte kuulsat kirjanikku ning nende loomingut hoopis uue pilguga.

"Suurem osa inimesi puutub „Tõe ja õiguse“, „Mäeküla piimamehe“ jt. teiste teostega kokku koolipingis, kohustusliku kirjanduse formaadis,“ leiavad korraldajad. „Sageli jääb raamat lugemata, ei saada sellest hästi aru või ununeb loetud sisu niisama. Meie tahame näidata seda, kuidas teada-tuntud kirjandusteose või autori nime taga võib peituda hoopis ootamatuid ja uusi lähenemisnurki.“

Kadriorus asuvad mõlema kirjaniku muuseumid. Need on suurepärased autentsed (õpi-) keskkonnad, mis avavad klassiku argise ja inimliku külje. Kui palju jäi Tammsaarel argitoimetuste ja laste kasvatamise kõrvalt aega kirjutada „Tõde ja õigust“, miks Vilde elulõpus üldse ei kirjutanud?

Täiskasvanud õppija nädalal tulevad kirjanike muuseumid appi ja kutsuvad kõiki taasavastama erakordseid isiksusi Tammsaaret ja Vildet ning nende loomingut värske pilgu ja kogemuse kaudu.

Tammsaare muuseumis toimus kirjanduslik retk kolmapäeval, Vilde muuseumisse oodatakse kõiki huvilisi täna kell 17.30.

Sissepääs muuseumipiletiga.

Muuseumide kohta leiab lähemalt infot: www.linnamuuseum.ee/vilde ja www.linnamuuseum.ee/tammsaare

 

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Raepress