Tallinnas toimuvad Balti riikide puuronimise meistrivõistlused

11.08.2014

Tallinnas Tornide väljaku pargis toimuvad 14. – 16. augustil Balti riikide puuronimise meistrivõistlused 2014, kus arboristid (puuvõrade kujundajad) võistlevad kiiruses, osavuses ja täpsuses.

Kuna võistlus on rahvusvaheline, on võistlustele oodata mitmeid maailmamainega arboriste, kellelt on palju õppida ka Eesti kolleegidel. Võistluste käigus selgitatakse välja Balti riikide parim puuronija ja Eesti meister. Puuronimine on adrenaliinirohke vaatemäng nii vaatajatele kui osalejatele. Tegemist väga suurt professionaalsust nõudva alaga. Võistlus koosneb viiest võistlusalast: kiirusronimine (turvatud võistleja ronib kiiruse peale); tööülesannete jäljendamine puul (5 erineva tööülesande sooritamine kiiruse peale); viskeliini heitmine puuvõrasse (põhineb täpsusel ja kiirusel) kannatanu päästmine puult (õnnetusolukorra lahendamine turvaliselt ja leidlikult) ja Footlock tehnikas ronimine (vertikaaltõus topeltköiel aja peale).

„Eelmisel aastal toimusid arboristide võistlused Vilniuses, üle-eelmisel Riias ning nüüd on kord Tallinna käes,“ ütles Kadrioru pargi juhataja Ain Järve. „Ürituse peaeesmärkideks on propageerida arboristi kutset, haljastuse väärtust, loodushoidu, tööohutust ja puuhoolduse head tava,“ lisas Järve. „Kuna Tallinna linn on üks väheseid (kui mitte ainus) eeskujulikke omavalitsusi, kus nõutakse, et puude hoolduslõikust teostaks arboristi kutsetunnistuse omanik, siis leidsime, et just siin on kõige õigem läbi viia läbi aegade suurim arboristide kutsevõistlus Eestis.“

Oodatud on asjaarmastajad, vabatahtlikud ja muidugi ka pealtvaatajad! Publikule pakutakse erinevaid valdkonnaga seotud atraktsioone, demoesinemisi ja tehakse teavitustööd.

2012. aasta Eesti puuronimise meistrivõistluste video võimaldab saada umbkaudse pildi võistlustel toimuvast: http://www.youtube.com/watch?v=2G2oegwxQqk

 
Uudise rubriigid: Raepress