Abitelefon 1345 tähistab aastapäeva

Raekoda
05.09.2016

Teisipäeval, 6. septembril algusega kell 15.00 toimub Tallinna Raekojas Tallinna abitelefoni 1345 tegutsemise 15. aastapäeva tähistamiseks pidulik aktus.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul käivitati abitelefon 1345  3. septembril 2001. aastal  Tallinnas. „Eesmärk oli  linnamajanduslike probleemide nagu elektri-, vee- ja kanalisatsiooni- ning küttesüsteemide, heakorra, teede ja tänavate korrashoiu ning kommunaalmajandusega seotud küsimuste operatiivse lahendamise võrgustiku loomine,“ ütles Klandorf . 2004. aastal  laienes abitelefoni 1345 teenus  Harjumaale ja praeguseks on Tallinna abitelefonist 1345 saanud kohalike omavalitsuste abitelefon, mis näitab, et tegemist oli ülimalt vajaliku info- ja kriisiabisüsteemi käivitamisega.“ 

Abitelefoni 1345 kasutamise võimalus muudab kohaliku võimu inimesele kättesaadavamaks ning parandab avalike teenuste kvaliteeti. Elanikul on kergem meeles pidada lihtsat lühinumbrit ning ta ei pea oma mure lahendamiseks otsima erinevaid pikki telefoninumbreid. Abitelefoni saab kasutada kahesuunalisena – helistajate probleemide vahendamiseks ja inimeste teavitamiseks omavalitsuse üritustest, asutuste lahtiolekuaegadest jpm, mida omavalitsus saab 1345-le elanike informeerimiseks edastada. Hea infovahetus aitab abivajajaid kiiremini ja kvaliteetsemalt aidata. Seeläbi kasvab elanike heaolu, turvatunne ja usaldus kodukoha omavalitsuse ning seeläbi riigi vastu tervikuna.

 
Uudise rubriigid: Raepress