Algab Mustamäe polikliiniku hoone lammutamine

12.09.2016

Sel nädalal alustatakse Ehitajate tee 27 asuva Mustamäe polikliiniku lammutustöödega, et samale kohale saaks rajada uue, Mustamäe tervisekeskuse.

Nüüdseks ajahambast räsitud Mustamäe polikliiniku lammutamine algab esmaspäeval, 12. septembri keskpäeval. Kell 12 peavad polikliinikuhoone ees sel puhul tervituskõnesid ning jagavad oma mälestusi nii Tallinna linnavalitsuse kui ka Lääne-Tallinna Keskhaigla esindajad. Kuulama on oodatud kõik huvilised.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks märkis, et tänavu septembris möödub 45 aastat tol ajal vabariigi suurima polikliiniku avamisest. „1970. aastatel paistis Mustamäe polikliinik silma nii teenuste rohkuse kui moodsa aparatuuri poolest. Jääme lootma, et Mustamäe tervisekeskusest saab tollasele polikliinikule vääriline järeltulija,“ sõnas ta.

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on rõõm tõdeda, et mustamäelaste soov, mis aastaid tagasi ka küsitlustes väljendus, on tegelikkuseks saamas. „Vana hoone lammutamisest kasvab ju välja uus ja tänapäevana tervisekeskus. Uut hoonet, kus kõrvuti perearsti ja eriarsti teenustega ka taastusravi võimalused, on Mustamäele väga vaja“, ütles Martinson. 

Polikliinikuhoone lammutamistööd võtavad aega kaks kuud. Seejärel saab alustada uue Mustamäe tervisekeskuse ehitamisega. Keskus valmib plaanide järgi 2017. aasta lõpus.

Mustamäe tervisekeskuse projekteerimis- ja ehitustöid teeb ehitusfirma Rand&Tuulberg AS. Lääne-Tallinna Keskhaigla on uue tervisekeskuse rajamiseks taotlenud toetust Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.

 
Uudise rubriigid: Raepress