Algab keskkonnasõbraliku liikumise kuu

Pilt
31.08.2016

Neljapäeval, 1. septembril, algab keskkonnasõbraliku liikumise kuu, mille raames toimub Tallinnas üle 60 erineva ettevõtmise ja ürituse.

Kuu eesmärk on suurendada elanike keskkonna- ja liiklemisalast teadlikkust. Keskkonnasõbraliku liikumise kuu korraldatakse Tallinnas juba viiendat aastat järjest.

Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul on linnas palju võimalusi liikuda ilma autota. „Me soovime juhtida linlaste tähelepanu võimaluste rohkusele liikuda linnas keskkonnasõbralikult, kas jalgsi, jalgratta või ühistranspordiga. Aktiivne liikumine on kasulik tervisele, pikendab eluiga ja loob palju positiivseid emotsioone“, sõnas abilinnapea. „Tasub mõelda ka sellele, et keskkonnasõbralikust liikumisest saab lisaks üksikisikutele kasu ka kogu ühiskond, sest terved ja rõõmsameelsed inimesed ei jää haigeks, töötavad hästi ja elavad kaua,“ ütles abilinnapea.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu algab 1. septembril, mil kooliteed alustavatele lastele jagatakse helkurveste. Kuu jooksul toimub linnas üle 60 liikumisega seotud ürituse, mida korraldavad linnaosade valitsused, erinevad ametid ja vabaühendused.

3. septembril, algusega kell 12.00, toimub Uue-Maailma Tänavafestivalil keskkonnasõbraliku liikumise kuu ametlik avamine. Sel päeval töötab tänavafestivalil ka jäätmelava, kus tegutseb oma programmiga Prügihunt, kes õpetab lapsi prügi sorteerima.

Septembri jooksul toimuvad keskkonnasõbraliku liikumise kuu raames kõikides linnaosades üritused ja kampaaniad, sh kepikõnnid, spordi-, tervise- ja teabepäevad jms. 9.-11. septembrini toimub SEB Tallinna Maraton. SEB Tallinna Maratoni ajal saavad kõik osalejad rinnanumbri alusel tasuta sõiduõiguse Tallinna ühistranspordi liinidel. Reedeti, algusega kell 19.30 Vabaduse väljakul, toimuvad reedeõhtused rulluisutamised. 22. septembril toimub õppejalutuskäik „Vanalinna Roheline Ring“ giid Georg Aheri juhtimisel. Keskkonnasõbraliku liikumise  kuu maskott Snupsi külastab septembri jooksul Lasnamäe linnaosa lasteaedu.

Euroopa liikuvusnädalal, mis toimub16.-22. septembrini, korraldatakse Tallinna tulevasel peatänaval mitmeid ruumilisi sekkumisi. Näiteks muudetakse Hobujaama Foorumi esine väljak olemise ruumiks, kus möödujad saavad maha istuda ning seal toimuvatest tegevustest osa võtta. Samuti paigaldatakse peatänava äärde lauatennise laud ning toimub rula võistlus. Nende sekkumiste eesmärgiks on näidata, et tulevane peatänav muutub lihtsast tänavast mõnusaks ajaveetmise kohaks linna südames.

Kuu tippsündmuseks on autovaba päev, mis toimub 18. septembril, algusega kell 10 Lasnamäel Pae tänaval. Pae tänaval antakse ka start iga-aastasele populaarsele orienteerumisvõistlusele ühistranspordiga. Päeva jooksul pakutakse erinevaid tegevusi nii väikestele kui suurtele. Autovabal päeval saab osa võtta ajaloomatkast, mis viib huvilised Jaak Juske juhtimisel Sikupilli asumisse ja Pae parki ning jalgrattaretkest "Lood Lasnamäe loodusest ja arhitektuurist"arhitektuuriajaloolase Mihkel Karu juhtimisel. Autovaba päeva lõpus toimub Jaak Joala laulude kontsert.

Täpsem teave ürituste kohta avaldatakse veebilehel www.tallinn.ee/liikumiskuu eesti keeles ja www.tallinn.ee/rus/mobilnost vene keeles ning infovoldikus (saadaval septembris eesti ning vene keeles linnavalitsuse- ja linnaosavalitsuste infosaalides). Keskkonnasõbraliku liikumise kuud koordineerib Tallinna Keskkonnaamet.

Lisateave:

Kerda Kaur

Tallinna Keskkonnaameti projektijuht

Tel. 6164077

Kerda.Kaur@tallinnlv.ee

 

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Raepress, Sport