Autovaba päeval on võimalik tutvuda Lasnamäe asumitega

autovaba
13.09.2016

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu tippsündmuseks on autovaba päev, mis sellel aastal toimub 18. septembril, Euroopa liikuvusnädala raames, algusega kell 10 Lasnamäel Pae tänaval. Sel päeval suletakse Pae tänava Peterburi maantee ja Punase tänava vaheline lõik autoliiklusele. Traditsiooniliselt toimub autovabal päeval giidiga jalgsimatk ja jalgrattaretk, mis on kõigile tasuta.

Pae tänaval antakse start iga-aastasele populaarsele orienteerumisvõistlusele ühistranspordiga ning samuti toimub tänaval palju erinevaid võistlusi lastele ning tutvuda saab turul pakutavate toodetega.  Autovabal päeval saab osa võtta ajaloomatkast, mis viib huvilised Jaak Juske juhtimisel Sikupilli asumisse ning jalgrattaretkest, mis toimub Lasnamäe linnaosas arhitektuuriajaloolase Mihkel Karu juhtimisel. Autovaba päeva lõpus toimub Jaak Joala laulude kontsert Artjom Savitski ja Norman Salumäe esitluses koos Tomi Rahula bändiga. Üritusel osalevad Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva ning tema asetäitjad Jaanus Riibe ja Oksana Jalakas. Linnaosa vanem võtab osa ajaloomatkast ning Jaanus Riibe osaleb jalgrattaretkes. Ürituse teises pooles tervitab külalisi ka Edgar Savisaar.

„Mul on väga hea meel, et autovaba päeva üritus toimub sel aastal Lasnamäel. Meie linnaosas ehitati paneelmagalate kõrval ka palju huvitavat arhitektuuri unikaalprojektide järgi (nii eramuid kui kortermaju), millest paljud on tänaseni hästi säilinud. Ekskursioonide käigus saavad kõik huvilised palju uut ja huvitavat infot meie linnaosa kohta. Tulge kindlasti perega ja sõpradega, veedate ühe toreda päeva ja tutvute Lasnamäe ajalooga“, lisas Jufereva.

Soovitav on end jalgsimatkale ja jalgrattaretkele  eelregistreerida veebilehel http://www.tallinn.ee/Autovaba-paeva-jalgsimatk-ja-jalgrattaretk-2016. Eelregistreerimine lõpeb 15.09 kell 15:00. Kohtade arv on piiratud. Vabade kohtade olemasolul on võimalik end registreerida ka 18.09 Pae tänaval Tallinna Keskkonnaameti telgis kuni kella 11.30-ni.

Kõik registreeritud osavõtjad saavad keskkonnasõbraliku liikumise kuu meened, seljakoti, kerge kehakinnituse ning neil on võimalus üks kord oktoobrikuu jooksul külastada tasuta Tallinna Botaanikaaeda. Tervisliku jooki pakub Kadarbiku. Autovabal päeval on osalejatel võimalus oma ratas jätta tasuta valvega rattaparklasse.

 

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Lasnamäe