Eesti karateklubid korraldasid 105 tasuta treeningut

www.ekf.ee
01.09.2016

112-aastase pausi järel mängiti hiljuti golfi taas olümpial ja see ala kuulub ka Tokyo olümpiaprogrammi. Esmaskordselt selguvad Tokios olümpiavõitjad aga karates ja seetõttu on põhjust pöörata üha rohkem tähelepanu ka meie karatekadele.

27.08.2016  lõpetati Tallinnas Eesti Karate Föderatsiooni eestvedamisel teist suve järjest toimunud noorte heategevuslik õppeprogramm "Et suvi ei läheks" luhta, mille raames said 950 noort tutvust teha alaga, mis kuulub nüüd ka olümpiakavva. "See aasta olid poisid-tüdrukud juba väga hästi häälestunud, motiveeritud." ütles Eesti koondise peatreener Aleksandr Zõkov ETV-le. "Loodame seda, et nad tulevad nüüd trennidesse."

17 karateklubi korraldasid 105 tasuta treeningut ja lisaks Tallinnale toimusid trennid ka Tartus, Pärnus, Kuressaares, Rakveres, Kohtla-Järvel, Narvas ja Illukal. Usinamad said kirja 18 trennipäeva.

Laagri lõpetuseks said uued tulijad näha juba aastaid harjutanud karatekade esitusi. Fakt, et karate on nüüd olümpia-ala, on pannud silmad särama nii noortel kui treeneritel. Mullu juunioride maailmameistritiitli võitnud Li Lirisman on seadnud julge sihi, kuid peab esmalt taastuma parema põlve meniski operatsioonist - põlve vigastas ta juuli lõpus laagris. "Vaikselt paranen ja loodan, et hakkan juba oktoobrikuus valmistuma Euroopa meistrivõistlusteks, mis toimuvad veebruaris ja siis edasi lihtsalt saada olümpiavõitjaks," lausus Lirisman.

Just Lirisman ja tänavune juunioride Euroopa meister Anna Sokk on karatekad, kes võiks koondise peatreeneri Zõkovi sõnul jõuda Tokyo olümpiale. "Nende vanus on 17-18," ütles Zõkov. "Nii et nelja aasta pärast on nad heas vanuses. Ma arvan, et nad võiksid juba konkureerida.

Foto: erakogu

 
Uudise rubriigid: Noored