Esimene Tallinna supergraafika objekt on rajatud Lasnamäel

supergraafika
13.09.2016

Teisipäeval, 13.septembril toimus Kivila 3a maja fassaadile supergraafilise seinamaalingu avamine, kus osalesid Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva ja tema asetäitja Jaanus Riibe ning seinamaalingu teostajad.

Tallinna Kommunaalamet korraldas ideekonkursi hoone fassaadidele supergraafiliste seinapiltide rajamiseks. Võitjaks tunnistati töö märgusõnaga „Tuvikarjane“, mille autorid on Edgar Tedresaar ja Paavo Kuldkepp. Kunstnike sõnul näitab seinamaaling, et igal inimesel on oma unistused ja mõtted. Linnud, kes lendavad lapse pea kohal ongi kujundlikud ideed ja soovid. Võidutöö asukohaks valiti korterelamu Kivila tn 3a otsasein, mis on taustaks naabruses asuvale Tondiloo pargi mänguväljakule.

Maria Jufereva tänas oma kõnes kõiki, kes on supergraafika rajamisele kaasa aidanud: „Tänan Mihhail Kõlvartit, kui supergraafika rajamise idee autorit. Tallinna Linnaplaneerimise Ametit ideekonkursi läbiviimise eest, Lasnamäe linnaosa arhitekti, kes pakkus asukohaks just Kivila 3a elamu, Tallinna Kommunaalametit tööde korraldamise eest, TPJ Inseneribürood kui omanikujärelvalve teostajat, PLM Kinnisvarahooldust tehnilise ebi ees ning ideekonkursi võitjat TajuRuum OÜ-d ja projektijuhti Kerli Irbot. Tänan  kauni seinamaalingu teostajaid Risoom OÜ kunstnikke Egdar Tedresaart, Paavo Kuldkeppi, Taavi Kaske ja projektijuhti Meelis Kuldkeppi. Loodan väga, et siin asuv supergraafika objekt ei jää Lasnamäel viimaseks ning ka korteriühistud saavad sellest innustust ja kaunistavad projekti „Hoovid korda“ raames oma korterielamute fassaade, ilmestades sellega meie ühist linnaruumi.“

 
Uudise rubriigid: Ehitus ja planeeringud, Lasnamäe