Euroopa liikuvusnädala raames toimus sellel aastal autovaba päev Lasnamäel Pae tänaval

autovaba
18.09.2016

Pühapäeval, 18. septembril Lasnamäel Pae tänaval toimus autovaba päev. Päeval suleti Pae tänava Peterburi maantee ja Punase tänava vaheline lõik autoliiklusele. Üritusel osalesid Tallinna linnapea Edgar Savisaar, Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu, Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva ning tema asetäitjad Jaanus Riibe ja Oksana Jalakas.

Traditsiooniliselt toimus autovabal päeval giidiga jalgsimatk ja jalgrattaretk, mis oli  kõigile tasuta. Sel aastal oli huvilistel võimalus osa võtta jalgsi ajaloomatkast Sikupilli asumis ja Pae pargis või jalgrattaretkest "Lood Lasnamäe loodusest ja arhitektuurist". Jalgsimatkal osales ka Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva, kelle sõnul on autovaba päeva üritus igati õnnestus. “ Tahan tänada suurepärase ürituse eest Tallinna Keskkonnaametit ja otseloomulikult ka kõiki osalejaid, kelleta üritus ei saaks toimuda. Mul on väga hea meel, et roheline mõtlemine muutub pealinnas aina polaarsemaks. Üritus oli väga huvitav ja kasulik. Kõik osalejad leidsid enda jaoks midagi huvitavat. Ilmaga on ka vedanud, ilm oli suviselt ilus ja päikesepaisteline”, lisas Jufereva.

Autovaba päeva ürituse raames toimus Pae tänaval ka igaaastane populaarne orienteerumisvõistlus ühistranspordiga ning samuti toimus tänaval palju erinevaid võistlusi lastele ning oli võimalik tutvuda turul pakutavate toodetega .

Autovaba päeva lõpus toimus Jaak Joala laulude kontsert Artjom Savitski ja Norman Salumäe esitluses koos Tomi Rahula bändiga.

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Lasnamäe