Kadriorus algab uue lasteaia ehitus

lasteaed Koidula 23
07.09.2016

Kadriorus aadressil Koidula tn 23 septembris algava kuuerühmalise lasteaia ehitus on kavas lõpetada järgmise aasta suvel.

2004. aastani töötas hoones Koidula tn 23 Kadrioru põhikool, kuid nüüd on maja üle kümne aasta tühjana seisnud. Praegu on 1,1 hektari suurune kinnistu suhteliselt võsastunud ning seal asub lagunev hoone, millest saab peagi kuue rühmaga moodne lasteaed miljööväärtuslikus piirkonnas, selgitas abilinnapea Mihhail Kõlvart.

„Leian, et kui maja ja selle territoorium saavad korda, avaldab see kindlasti positiivset mõju kogu piirkonnale. Lasteaia rajamiseks on Kadriorg kui roheline piirkond väga sobiv. Seal on suurepärane keskkond õuesõppeks – lasteaeda ümbritsev park ning läheduses asuvad muuseumid pakuvad selleks mitmekülgseid võimalusi. Ka renoveeritav hoone ise võib olla huvipakkuvaks õppevahendiks – on ju tegu ajaloolise, tõenäoliselt Koidula tänava ühe vanima majaga, mis oli algselt ehitatud suvemõisaks,“ lisas Kõlvart.

Tallinna Haridusamet sõlmis lastaia ehitamiseks lepingu ettevõttega AS Remet. Olemasolev hoone renoveeritakse, väärtuslikud detailid ja konstruktsioonid restaureeritakse. Rajatakse ka juurdeehitus, kuhu tulevad köök ja kaks rühma. Kogu lasteaiahoone varustatakse moodsate tehnosüsteemidega, majja tuleb gaasiküte. Maja üldpind saab olema ca 2160 m². Territoorium korrastatakse, võsa ja haiged puud raiutakse maha ning paigaldatakse välisvalgustus. Lasteaia territoorium piiratakse ligikaudu 2/3 ulatuses metallist aiaga, hooneesine jääb läbikäidavaks ning säilib läbipääs Roosiaeda. Õuealale rajatakse mänguväljakud ja -vahendid ning paviljonid, iga rühm saab oma liivakasti, kiiged, liumäed ja ronilad. Uues lasteaias saab koha ligikaudu 120 last.

Tallinna Haridusamet taotles L. Koidula 23 hoone lasteaiaks rekonstrueerimise toetuseks vahendeid Euroopa Regionaalarengufondist, kes toetabki projekti 2 125 000 euroga. Töö kogumaksumuseks on planeeritud ligikaudu 2,7 miljonit eurot.

 
Uudise rubriigid: Kesklinn