Keskkonnasõbraliku liikumise kuu avatakse koos Uue Maailma tänavafestivaliga

Keskkonnatelk
02.09.2016

Laupäeval, 3. septembril, algusega kell 12 toimub Tallinna keskkonnasõbraliku liikumise kuu ametlik avamine Uue Maailma tänavafestivalil.

Selle aasta festivali peateemaks on Keskkonnasõbralik Uus Maailm. Tänu koostööle tänavafestivali korraldajate ja Tallinna Keskkonnaameti vahel on tänavafestivali kavva lisatud keskkonnaalased tegevused. Laupäeval töötab tänavafestivalil ka jäätmelava, kus tegutseb oma programmiga Prügihunt, kes õpetab lapsi prügi sorteerima. Jäätmelava asub Väike-Ameerika ja Toom-Kuninga tänava nurgal ning on avatud 3. septembril kell 11-15. Tänavafestivali infotelgis on keskkonnasõbraliku liikumise infovoldikud, kust saab informatsiooni kuu eesmärkide ja tegevuste kohta.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu tippsündmuseks on autovaba päev, mis sellel aastal toimub 18. septembril, Euroopa liikuvusnädala raames, algusega kell 10 Lasnamäel Pae tänaval. Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul on linnas palju võimalusi liikuda ilma autota. „Me soovime juhtida linlaste tähelepanu võimaluste rohkusele liikuda linnas keskkonnasõbralikult, kas jalgsi, jalgratta või ühistranspordiga. Aktiivne liikumine on kasulik tervisele, pikendab eluiga ja loob palju positiivseid emotsioone“, sõnas abilinnapea.

Rohkem infot keskkonnasõbraliku liikumise kuu kohta saab veebilehelt www.tallinn.ee/liikumiskuu eesti keeles ja www.tallinn.ee/rus/mobilnost vene keeles ning infovoldikust (saadaval eesti ning vene keeles linnavalitsuse infosaalis ja linnaosavalitsuste infosaalides). Keskkonnasõbraliku liikumise kuud korraldatakse Tallinnas viiendat korda ja seda koordineerib Tallinna Keskkonnaamet.

Lisateave:

Kerda Kaur

Tallinna Keskkonnaameti projektijuht

Tel. 6164077

Kerda.Kaur@tallinnlv.ee

 
Uudise rubriigid: Raepress