Kullatera mahlapäev

mahlapäev
15.09.2016

Täna toimus Kullatera lasteaias 12.septembril alguse saanud köögiviljakampaania "Köögiviljad kaalu ei kasvata" raames üle-lasteaialine Nutikas terviseüritus "Kullatera Nutikas Mahlapäev"

Köögiviljakampaaniat ja nutikalt nutiseadmeid omavahel kombineerides toimus lasteaias neljapäeval, 15.septembril üle-lasteaialine "Nutikas Mahlapäev". Eesmärgiks oli nutiseadmeid kasutades nutikalt õppida ja tutvustada aiarühmade lastele erinevaid puu- ja köögivilju. Valmistada koos erinevaid värskeid mahlu, degusteerida erinevaid maitseid ning  rääkida erinevate mahlade kasulikkusest organismile.

Eelnevalt olid loovustoa koolieelikud valmistanud ette BeeBot mesimummude aluse - erinevate puu- ja köögiviljapiltidega liikumismati. Lapsi võtsid loovustoas vastu õpetajad Kristi, Anžela ja Tuuli, kes olid puhastanud ja tükeldanud üheksat eri sorti puu-ja köögiviljad: porgand, kurk, peet, kaalikas, õun, pirn, ananass, sidrun ja kapsas. BeeBot mesimumm oli õpetaja Tuuli juhendamisel programmeeritud matil liikuma ja kordamööda välja valima kaks või kolm erinevat puu- või köögivilja.

Iga laps sai panna kaussi just mesimummu välja valitud vilja ja õpetaja Kristi juhendamisel valmisid laste silme all värsked mahlad. Erinevatest puu- ja köögiviljadest valmistatud mahlad olid erinevat värvi - rohelised, punased, oranzid, kollased. Kahte mahla omavahel segades tekkisid uued huvitavad maitsed ja põnevad värvid. Kõik lapsed said äsjapressitud mahlast mõnusa maitseelamuse. Põnevamad maitsed olid: kurgi-õunamahl, peedi-apelisini-kapsamahl, siduni-ananassi-õunamahl ja kaalika-peedi-kurgimahl.

Õpetaja Anžela rääkis lastele vee ja mahla joomise kasulikkusest ning erinevate vedalike joomise tähtsusest.

Pildid mahlapäevast on meie kodulehekülje pildigaleriis.

Kindlasti osaleb lasteaed üritusega ka FB  konkursil "Nutitund igasse kooli"