Lapsed saadetakse aabitsapeoga kooliteele

youtube.com video
31.08.2016

Kooliaasta avapäeval, 1. septembril toimub Vabaduse väljakul traditsiooniline aabitsapidu.

Aabitsapeole on oodatud kõik Tallinna koolide esimeste klasside õpilased koos perede ja õpetajatega.

Kell 14 algaval peol tähistavad koos lastega koolitee algust Aabitsakukk, Piip ja Tuut, Mikk Mäe ja paljud teised, vastseid koolilapsi tervitavad ja õnnitlevad Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ja Kesklinna vanem Alar Nääme.

„Kokku õpib algaval õppeaastal Tallinna munitsipaal-üldhariduskoolides üle 42 900 õpilase, eelmise õppeaastaga võrreldes kasvas õpilaste arv ligikaudu 500 võrra,“ ütles Kõlvart. „Ka gümnasistide arv on hakanud pärast vahepealset langustrendi taas kasvama - kümnendatesse klassidesse läheb ligikaudu 3200 õpilast, mis on 100 võrra enam kui eelmise aastal.“

Suurel laval astuvad kahetunnisel kontserdil üles Tallinna huvikoolide tantsu- ja muusikakollektiivid, teadusteater ja tsirkus ning NUKU näitlejad esitavad Krõlli räppi. Peaesinejaiks on Tallinna 21. Kooli 4. klassi ansambel „Traffic Lights“ ja Mikk Mäe oma bändiga.

Väljakul on avatud linna huvikoolide, Tallinna Loomaaia, Energia Avastuskeskuse, Eesti Ajaloomuuseumi, NUKU teatri ja muuseumi, Lennusadama, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Tallinna Linnamuuseumi töötoad, kus meisterdatakse ja viiakse läbi vahvaid katseid.

Lapsed saavad hüpata batuudil ja neile jagatakse õhupalle. Kevadel lasteaiast saadud peokutsete alusel loositakse välja ahvatlevaid auhindu – seega tuleb peokutsed kindlasti kaasa võtta.

„Vabaduse väljak on pealinna kõige esinduslikum koht ning esimese klassi minejad on sel päeval kõige tähtsamad linnakodanikud,“ ütles Kõlvart. „Soovin kõigile koolitee alguses seisjatele palju uusi ja huvitavaid avastamisretki teadmiste maailmas ning jätkuvat teadmis- ja uudishimu.“

Kõlvart lisa, et esimesse klassi astujate arv on Tallinnas aasta aastalt kasvanud – tänavu alustab kooliteed 4550 last, mis on 25 õpilase võrra enam kui eelmisel õppeaastal ning lausa 360 võrra enam kui ülemöödunud õppeaastal.

Esimeste klasside õpilaste ja nende õpetajate auks korraldatava „Aabitsapeo“ traditsioon sai alguse 2009. aastal, tänavune pidu on juba seitsmes. Pidu korraldavad Tallinna Haridusamet ja Tallinna Kesklinna Valitsus.

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Raepress