Lasnamäel avati Tondiloo park

tondiloo
30.08.2016

Teisipäeval, 30. augustil avati Lasnamäel Tondiloo park - seni kasutuna seisnud tühermaa asemele rajati kaasaegse kujundusega, funktsionaalne, kompositsiooniliselt tasakaalustatud ning turvalisust pakkuva pargiala. Avamisel osalesid Tallinna linnapea Edgar Savisaar, Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva ning tema asetäitjad Jaanus Riibe ja Oksana Jalakas, Tallinna Kommunaalameti ning ehitajate ja projekteerijate esindajad.

Tallinna Kommunaalameti tellimusel rajatud Tondiloo park asub Linnamäe tee 28a kinnistul. Tondiloo haljasalad moodustavad Kuristiku ja Mustakivi asumite vahelist ala läbiva parkide keti. Eelnevalt on rajatud Kivila 3H, Kivila 5H ja Kivila 7H haljasala, kus asuvad valgustatud pargiteed, mänguväljakud, pingid ja prügikastid, korvpalliplats, tehismäed, roosiaed jm.

„Meeldiv on näha, et projekt mõeldi hoolikalt läbi, park muudab ümbritsevat keskkonda looduslähedamaks ja rohelisemaks, siia saab tulla tervisespordiga tegelema, sõpradega suhtlema või lihtsalt puhkama,“ lisas oma kõnes Edgar Savisaar.

Linnamäe tee 28a haljasalale rajati suurte ja väikeste koerte treeningplatsid, mitmed väiksemad ja suuremad mäed, ümmargune sillutatud plats puhkealadega, laste mänguväljakud, koerte jalutusväljak, teedevõrk, välisvalgustus ja haljastus. Haljasala rajamise töid teostasid Mefab OÜ ja Saveka Torutööd OÜ. Tööde lepinguline maksumus oli 1,3 mln eurot.

„Selle pargi asukoht, Linnamäe tee, Kivila ja Kärberi tänavate vahelisel alal, annab kinnitust, et siin pargis hakkavad käima paljud pered, lapsed, noored inimesed ja eakad pensionärid, see park on ühtviisi kõigele oluline ja vajalik. See koht on kodu lähedal,“ lausus Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva. 

 
Uudise rubriigid: Lasnamäe, Lemmikloomad