Lasnamäele kerkib Õpetajate Kodu

õpetajate kodu
29.08.2016

Lasnamäe linnaossa Uuslinna tn 3a kinnistule kerkib järgmiseks sügiseks Õpetajate Kodu. Reedel, 26.augustil anti kinnistu pidulikult ehitajale üle. Üritusel osales ka Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereja ja tema asetäitja Jaanus Riibe.

Uuslinna tn 3a kinnistule on kavandatud Õpetajate Kodu, majja on planeeritud kokku 75 korterit, neist 40 ühetoalised ja 35 kahetoalist.

„Korterid antakse üürile linna koolides ja lasteaedades töötavatele õpetajatele ja lasteaiakasvatajatele. Tallinn toetab kooli- ja lasteaiaõpetajatele üürimaja ehitamisega linna jaoks vajalikke haridustöötajaid eluasemeprobleemide lahendamisel,“ rõhutas Võrk.

Uuslinna tn 3 kinnistule Õpetajate Kodu ehitamine on üks osa 2008. aastal alguse saanud Tallinna teisest elamuehitusprogrammist, mille raames on ehitatud elamispindasid noortele peredele, linna hallatavate asutuste töötajatele, päästjatele ja politseinikele ning arstidele ja õdedele.

Õpetajate Kodu ehitamise riigihankele esitas parima pakkumuse ühispakkuja RAMM Ehituse OÜ ja Mitt & Perlebach OÜ. Ehitustööde maksumus on 4 738 514 eurot. Õpetajate Kodu kortermaja projekteeris AS Sweco Projekt ning lisaks olid kaasatud TTÜ ehitusteaduskonna spetsialistid. Projekti kogumaksumus 5,4 miljonit eurot.

„Mul on väga hea meel, et Õpetajate Kodu rajatakse just Lasnamäele. Olen veendunud, et linna palgal olevad õpetajad ja lasteaiakasvatajad on lisaväärtuseks Uuslinna tn elukeskkonnale. Õpetajad ja lasteaiakasvatajad, kes on juba eelnevalt taotluse esitanud, võivad taotleda munitsipaalkorteri ka Õpetajate Kodus. Ehitustööd lõpetatakse järgmise aasta augustis ning oktoobrist on sisustatud korterelamu valmis elanikke vastu võtma,“ lisas Lasnamäe Linnaosa vanem Maria Jufereva.

 
Uudise rubriigid: Lasnamäe