09.09.2016

Leiutiste õiguskaitse seminar

Patendiamet korraldab 28. septembril 2016 09.30–13.00 Patendiameti õppeklassis (Toompuiestee 7) tasuta leiutiste õiguskaitse seminari.

Tänapäeva ettevõtlusmaastikul on intellektuaalomandi õiguskaitse tähtsus väikese ja keskmise suurusega ettevõtete tegevuses, äristrateegias ning konkurentsivõimelisuses muutumas üha olulisemaks. Seetõttu on oluline teada, kuidas oma intellektuaalset vara kaitsta, selle abil eristuda ja silma paista.

Intellektuaalomandi õiguskaitse alla kuuluvad ka leiutised – patendid ja kasulikud mudelid. Leiutiste õiguskaitse seminari käigus Patendiametis jagame Teile vajalikke praktilisi teadmisi selleks, et oma leiutisi edukalt kaitsta. Tule seminarile ja tee endale selgeks põhiteadmised leiutistest, leiutiste uudsuse hindamisest, taotluse koostamisest ning leiutiste kaitsmisest välisriikides. Lisaks on kõigil soovijatel võimalus konsulteerida lektoritega kohvipausi ajal ja seminari järgselt.

Seminarile on oodatud väikese ja keskmise suurusega ettevõtete esindajad, FIEd, üliõpilased ja kõik teised asjast huvitatud, kes vajavad praktilisi teadmisi leiutiste (patendid ja kasulikud mudelid) õiguskaitse taotlemisest.

Seminari kava

  9.30–10.00
           

Intellektuaalomand ja leiutis.
Thea Toomla, teabeürituste koordinaator

10.00–10.50

Leiutise uudsus ja uudsusotsing.
Anneli Simmul, patendiosakonna peaekspert

10.50–11.10

Kohvipaus

11.10–11.55

Leiutiskirjeldus ja NÕUDLUS.
Tiina Lillepool, patendiosakonna juhtivekspert

11.55–12.50

Leiutiste kaitsmisest välisriikides.
Mikk Putk, Sarap ja Putk Patendibüroo patendivolinik

12.50–…

Individuaalsed konsultatsioonid soovijatele

Lisainformatsioon e-posti aadressil seminarid@epa.ee või telefonil 627 7918.

Parkimisvõimalus on Wismari 13/Toompuiestee 15 asuval tasulisel parkimisplatsil või kohtade olemasolu korral Toompuiesteel kesklinna tasulisel parkimisalal.

Seminar on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine.

Allikas: Patendiamet