Ligi pooled Tallinna valijaist eelistavad Keskerakonda

25.08.2016

Tallinn linnavolikogu valimistel annaks 43% valijaist hääle Eesti Keskerakonna kandidaadi poolt, selgus uuringufirma Faktum & Ariko poolt juulis läbi viidud uuringust.

Suurim on Keskerakonna toetajate osakaal Lasnamäel (56%) ja Põhja-Tallinnas (55%). Kõige vähem on Keskerakonna toetajaid Nõmmel (18%) ja Pirital (21%).

Samas toetab Eesti Reformierakonda vaid 12% tallinlastest, suurim (19%) on pealinnas populaarsuselt teisel kohal oleva erakonna toetus Pirital ja väikseim (8%) Lasnamäel. Kolmandal kohal on Sotsiaaldemokraatlik Erakond keskmiselt 9% valijate toetusega, enim on erakonnal toetajaid Nõmmel ja Mustamäel (12%) ja kõige vähem Lasnamäel (6%).

Keskmiselt 5% tallinlaste usalduse pälvinud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on keskmisest märksa populaarsem Pirital (14%), samas on Haaberstis ja Mustamäel EKRE toetajaid vaid 2%.

Samuti 5% valijate toetuse pälvinud Vabaerakond on keskmisest populaarsem Kristiines ja Nõmmel (10%).

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) kandidaadile annaks hääle keskmiselt 4% tallinlastest, suurim (10%) on erakonna toetus Kesklinna ja Nõmme valijate seas, samas on Mustamäel erakonna toetus olematu ning Põhja-Tallinnas nullilähedane.

Uuringu tulemustega saab lähemalt tutvuda Tallinna ametlikul veebilehel uuringute infosüsteemis - http://uuringud.tallinnlv.ee/document.aspx?id=11591 .

 
Uudise rubriigid: Nõmme, Raepress