Lillefestival lõpetati täna pidulikkuse, autasustamiste ja kontserdiga

Lillefestival 2016 võitja
26.08.2016

Reedel, 26. augustil, lõppes rahvusvaheline Tallinna lillefestival. Täna õhtul oli Tornide väljaku pargis kõigil huvilistel ja muusikasõpradel võimalus osa saada 2016. aasta lillefestivali lõputseremooniast.

Lõpetamisel tõsteti esile tänavuse aasta parimaid ja tublimaid aednikke ning kunstnikke. Tänavuse festivali aedade teemad olid “Kired aias” ja “Terrassiaed”. Teemal „Kired aias“ pälvis esikoha töö „Kirglik tants: rütm, sammud, pöörded ...“, mille autoriteks olid Sanita Jane-Darzina, Andris Ozols, Ritvars Varkalis ja Ilze Piraga-Gremze Riiast.

Teemal Terrassiaed tuli võitjaks töö „Kuninganna fantaasiaaed“, mille autoriteks Nataliya Ludakova, Marina Ludakova, Jegor Mikin ja Anton Mikin.

Rahva lemmikuteks valiti tänavu koguni kaks tööd: „Linna-Maa-Aed/Linna talu/Taluaed ja tänapäev (autoriks Maali Roomet) ning töö „Paus“ (autoriteks Anne Olonen, Tamara Baciu, Mari Relo-Šaulys.

Tseremoonia lõpus kuulutati välja ka 2017 aasta Tallinna rahvusvahelise lillefestivali aedade teemad, milleks on Pereaed ja Ühevärviline aed. Õhtu lõppes kontserdiga, kus esines Jaan Sööt. Lillefestivali aiad jäävad veel osaliselt avatuks kuni septembri lõpuni.

Lisainfot leiab koduleheküljelt www.kadriorupark.ee ja sotsiaalmeediast www.fb.com/kadriorupark

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Raepress