Lillefestival tõi Kesklinnale tunnustust

lillefestival (2)
30.08.2016

Rahvusvaheline Tallinna lillefestival Tornide väljaku pargis lõppes 26. augustil parimate tunnustamisega.

Esiletõstetud aedade seas oli Kesklinna valitsuse töötajate Kadri Järve ja Mart Metsa looming nime all „Sipelgas Xeri terrassiaed“, mis pälvis parima maastikuarhitektuurse aia eriauhinna. Samuti teenis see aed rohkelt kiidusõnu keskkonnaga ülihästi sobivate materjalide ja lahenduse eest. 

„Rõõmustame mitte ainult oma kolleegide Kadri ja Mardi suurepärase töö üle, vaid ka selle tähelepanu ja inimeste kiitvate hinnangute üle, mis meie linnaosas kaheksandat korda toimunud lillefestivalile osaks sai,“ ütles Tallinna Kesklinna vanem Alar Nääme.

Tänavuse festivali teemadeks olid “Kired aias” ja “Terrassiaed”. Esimesel teemal kuulutati võitjaks Riiast pärit töö „Kirglik tants: rütm, sammud, pöörded ...“. Teemal „Terrassiaed“ sai esikoha töö nimega „Kuninganna fantaasiaaed“. Publiku lemmikuteks valiti „Linna-maa-aed“ ja töö nimega „Paus“.

Järgmisel suvel toimuva üheksanda Tallinna lillefestivali teemadeks on „Pereaed“ ja „Ühevärviline aed“. Tänavu jäävad festivaliaiad veel kuni septembri lõpuni osaliselt avatuks. Lisainfot pakub koduleht www.kadriorupark.ee  ja sotsiaalmeedias www.fb.com/kadriorupark.

 

Pildil: Kesklinna valitsuse töötajate Kadri Järve ja Mart Metsa kujundatud „Sipelgas Xeri terrassiaed“ iidse linnamüüri ääres.

 
Uudise rubriigid: Kesklinn, Kultuur