Merekultuuriaasta rannaretk

Merekultuuriaasta 2016
16.09.2016

17. septembri rannaretk toimub Tallinnas ja kulgeb mööda mereäärset beetapromenaadi. Retk algab Linnahalli juurest, läbib Kalasadama, Patarei ning Lennusadama ja lõpeb Noblessneri ellingute juures. Retke jooksul räägivad erinevad kinnistute esindajad ning retkejuht Robert Treufeldt.

Rannaretkel osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine e-posti aadressil linnaretked@linnalabor.ee.

Ajakava (esinejate osas võib tulla veel täpsustusi)
12.00 kogunemine Linnahalli treppide all (statoili poolses otsas) Robert Treufeldt tutvustab linnahalli ja selle piirkonna ajalugu ning Toomas Paaver räägib mereääre seosest Tallinna peatänavaga ning kuidas peatänava arendus mere äärde on juba 1980. aasta olümpiamäng...ude purjeregati ajast pärit idee.
Suundume Kalasadamasse, kus Linnalabori esindajad koos Toomas Paaveriga räägivad siinseid alasid ees ootavatest muudatustest ning kuidas beetapromenaadi idee selle kõigega seotud on.
Järgmine peatus on Patarei kinnistul, kus Robert Treufeldt räägib Patarei ajaloost ning Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid tutvustab promenaadiga seotud tulevikuplaane ja visioone.
Muuseumilaevade kuraator Tiit Einberg räägib Lennusadamas väliekspositsiooni loomisest, kuidas Lennusadam esimesena siinse mereääre avalikkuse kasutada tõi ning millised väljakutsed on meremuuseumil mere ääres tegutsedes.

15.00 Beetapromenaad lõpeb Noblessneris ning seal lõpeb ka retk! Arutleme, kuidas Noblessneri uusarendus säilitab ja avab promenaadi potensiaali.
Vahepeal peame ka pikniku!

Beetapromenaadi rannaretke koordineerib Linnalabor. Lisainfo ja registreerimine Jaak Sova, 5119136, linnaretked@linnalabor.ee
Merekultuuriaasta Rannaretk on kogu Eesti rannikut ning saari hõlmav programm, mis jõuab igasse rannaalaga maakonda ning suurematele ja valikuliselt ka väiksematele saartele. Rannaretkel osalemine on võimalus kohtuda kohalike inimeste ning nende jaoks oluliste tegevustega. Saada vahetut kontakti elava merekultuuri pärandiga ning tõsta fookusesse nende rolli ja tähtsuse meie kultuuriloos. Igal külal ja piirkonnal on oma rikkalik traditsioon, oskused ja merega seotud eluviis, mille tähtsustamine on merekultuuriaasta üheks eesmärgiks. Programm valmib ja viiakse läbi koostöös kohaliku kodanikualgatusliku seltsi, kohaliku muuseumi vm partneri kaudu.

Täiendav info merekultuuriaasta rannaretkede kohta leiad SIIT.
 
Merekultuuriaasta rannaretk
 
Uudise rubriigid: Noored