Põhja-Tallinna ideekorje kaardile saab nädala lõpuni ettepanekuid sisestada

Stroomi rand
29.08.2016

Alates 8. juulist on Põhja-Tallinna üldplaneeringu avalikule kaardile kogutud inimeste ideid linnaosa paremaks planeerimiseks. Esmakordselt katsetatav kaasamisvahend on inimeste poolt hästi vastu võetud, seni on sisestatud 344 ideed.

Ideekorje kaardile saab ettepanekuid sisestada 2. septembrini aadressil: gis.tallinn.ee/ideekorje/. Seni väljapakutud mõtted on kaardil kõigile nähtavad ning jäävad huvilistele tutvumiseks üles ka peale ideekorje lõppu.

Laekunud ideedest on jäänud kõlama linlaste ettepanekud parandada ühendusi mereäärsete aladega, muuta ranna- ja haljasalade kasutust mitmekesisemaks ning kujundada väiksemaid kohalikke keskusi väljaku-laadsemateks.

Väga palju ettepanekuid on laekunud heakorra parandamise kohta ja (miljööväärtuslike hoonestusalade) tänavaruumi planeerimisele ning liikluskorraldusele. Kõiki esitatud teemasid ei ole võimalik lahendada linnaosa üldplaneeringu koosseisus, kuid väärivad kindlasti eraldi tähelepanu ning ideekorjajad esitavad need vastavat valdkonda reguleeriva linnaameti asutusele edasi.

Tallinna Linnaplaneerimise Amet korraldab ideekorje Põhja-Tallinna üldplaneeringu avaliku ruumi kaardile, et koguda asukohastatud inimeste ideid ja ettepanekuid, mida järgmise 20 aasta perspektiivis linnaosa planeerimisel, detailplaneeringute ja projekteerimistingimuste koostamisel arvestada võiks. Eelkõige oodatakse inimeste mõtteid ja ettepanekuid milliseid läbipääse või vaated soovitakse säilitada, milliseid väärtusi linnaruumis rõhutada, millised on ootused linnaväljakutele ja rannapromenaadile.

Ideekorje viiakse läbi Põhja-Tallinna linnaosa üldplaneeringu koostamise raames  ning on üks osa Kesk-Läänemere programmi välisprojektist Baltic Urban Lab.

 

 
Uudise rubriigid: Ehitus ja planeeringud, Raepress