September on keskkonnasõbraliku liikumise kuu

jalgrattal
01.09.2016

Tallinnas 30. septembrini toimuv keskkonnasõbraliku liikumise kuu püüab suurendada elanike keskkonna- ja liiklemisalast teadlikkust.

Koostöös linnaosavalitsuste, eri ametite ja teiste koostööpartneritega on eesmärk luua linnas meeldiv ja ohutu keskkond, kus saab säästvalt ja turvaliselt liikuda, pidades eelkõige silmas lapsi ja noori, propageerida keskkonnasäästlike ja CO2 null-emissiooniga liiklusvahendite kasutamist ning keskkonnasõbralike liikumisviiside eeliseid. Kampaania vältel propageeritakse linna ühissõidukite kasutamist ja auto kasutamise vähendamist ning keskkonnasõbraliku liikumise viiside nagu jalgsi käimine, jalgrattasõit jms väärtustamist.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu algab 1. septembril, mil kooliteed alustavatele lastele jagatakse helkurvestid. Kuu jooksul toimub linnas üle 60 liikumisega seotud üritust, mida korraldavad linnaosade valitsused, erinevad ametid ja koostööpartnerid. 3. septembril algusega kell 12 toimub Uue-Maailma tänavafestivalil keskkonnasõbraliku liikumise kuu ametlik avamine. Tänavafestivalil töötab ka jäätmelava, kus tegutseb oma programmiga Prügihunt, kes õpetab lapsi prügi sorteerima.

Kuu tippsündmuseks on autovaba päev 18. septembril. Siis suletakse kell 10-16 Lasnamäel Pae tänava Peterburi mnt ja Punase tänava vaheline lõik autoliiklusele ning selle hõivavad jalakäijad. Pae tänaval antakse start iga-aastasele populaarsele orienteerumisvõistlusele ühistranspordiga ning toimub palju erinevaid võistlusi lastele. Autovabal päeval saab osa võtta ajaloomatkast Sikupilli asumis ja jalgrattaretkest Lasnamäe linnaosas. Päeva lõpus toimub Jaak Joala laulude kontsert Artjom Savitski ja Norman Salumäe esituses koos Tomi Rahula bändiga.

Täpsem teave ürituste kohta avaldatakse veebilehel www.tallinn.ee/liikumiskuu ja infovoldikus (saadaval eesti ning vene keeles linnavalitsuse infosaalis ja linnaosavalitsuste infosaalides).

Keskkonnasõbraliku liikumise kuud korraldatakse Tallinnas viiendat korda ja seda koordineerib Tallinna Keskkonnaamet.

 

 
Uudise rubriigid: Kesklinn, Kultuur