Septembris peetakse Mini–SOS teabepäevi Tallinna lasteaedade lastele

08.09.2016

Tallinna lasteaialastele mõeldud ohutusalased teabepäevad Mini–SOS (Sina Oskad Seda) toimuvad tänavu septembri jooksul Lasnamäel, Nõmmel, Haaberstis ja Mustamäel.

Kokku osaleb neil üritustel kuni 1800 Tallinna koolieelikut nimetatud linnaosade erinevatest lasteaedadest. Teabepäevad said alguse 2008.aastal Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti eestvedamisel. Aastatega on ühest ülelinnalisest teabepäevast välja kujunenud linnaosapõhised ja üha suuremat sihtgruppi haaravad traditsioonilised ettevõtmised.

Teabepäeval saavad lapsed lisaks sportlikule tegevusele ka teadmisi eneseabist, suuhügieenist, tule-, vee- ja liiklusohutusest  ning hulgaliselt praktilisi oskusi ohutuks tegutsemiseks meid ümbritsevas keskkonnas. Mini-SOSi eesmärk ei ole parima võistkonna väljaselgitamine. Uutele huvitavatele ja kasulikele teadmistele ning praktilistele oskustele  pakutakse lisaks lustimis- ja osavõturõõmu.

Koostööpartneriteks on Eesti Punase Risti Tallinna Selts, Põhja Prefektuur, Põhja päästekeskus, Maanteeameti põhja regioon, Põhja-Eesti Pommirühm, Kaitseliit, MTÜ Loome Tervist, Eesti Hambaarstide Liit, Hasartmängumaksu nõukogu, erinevad spordiklubid, noortekeskused, linnaosade valitsused, Tallinna Haridusamet, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet jt.

Ürituse toimumist toetavad Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet ning linnaosade valitsused.

 
Uudise rubriigid: Raepress