Taavi Aas: Reidi tee parandab kogu kesklinna liikluspilti

Linnajuhtide ja ajakirjanike jalutuskäik Reidi teel 2016
25.08.2016

Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas tutvustas Tallinna Televisiooni erisaates Reidi tee kavandamise tagamaid.

Saade on järelvadatav TTV kodulehelt inetnetiaadressilt http://www.tallinnatv.eu/index.php/saated-sarjad/varia/9906-tode-reidi-teest .

Kavandatav Reidi tee parandab kogu kesklinna liikluspilti, juhtides reisisadamast lähtuva liiklusvoo, eeskätt raskeveokid, südalinnast välja. Seeläbi muutub teiste südalinna peatänavate liikluspilt märksa rahulikumaks. Televaatajad said otsesaate kestel stuudiosse helistada ja teemakohaseid küsimusi esitada.

„Reidi tee projekteerimisel on arvestatud kõigi liikumisviiside vajaduste rahuldamisega,“ kinnitas Aas. „Nüüdseks lõppjärku jõudnud projektis on olemas lahendused nii ühistranspordile, kergliiklusele kui ka jalakäijatele. Reidi tee rajamine ei võta linlastelt võimalust ranna ääres vaba aega veeta. Vastupidi – praegusele söötis rannaalale rajatakse promenaad ning otse mere äärde alad aktiivselt vaba aja veetmiseks, ühtlasi rajatakse sõidutee ja promenaadi vahele ka haljasribadega eraldatud kergliiklustee.“

Aasa rõhutas, et väide, justkui oleks Reidi tee projekteerimisel arvestatud üksnes või eeskätt autoliiklusega, alusetu ning kõik asjatundlikud arvamused ja ettepaneku on projekteerimise käigus arvesse võetud.

 
Uudise rubriigid: Raepress