Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn tänas ja tunnustas haridusasutuste juhte ja hariduskonkursside võitjaid

Tallinn tänas ja tunnustas haridusasutuste juhte ja hariduskonkursside võitjaid

6. juunil tänas ja tunnustas Tallinn pidulikul vastuvõtul Lillepaviljonis linna haridusasutuste juhte 2016/17. õppeaasta jooksul tehtud töö eest ning autasustas hariduskonkursside võitjaid. Linna tänuavaldused andsid üle abilinnapea Mihhail Kõlvart ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

Abilinnapea Mihhail Kõlvart peab haridustöötajate töö väärtustamist väga oluliseks. „Eesti õpilased saavutavad maailmatasemel tulemusi nii PISA testides kui ka rahvusvahelistel olümpiaadidel. See ei ole tulnud niisama, vaid tänu meie õpetajate ja direktorite suurepärasele tööle. Üheks võimaluseks hea tööga silma paista on osalemine konkurssidel, mida Tallinna Haridusamet korraldab nii haridustöötajatele ja -asutustele kui ka õpilastele,“ rääkis Kõlvart. „Vastuvõtul saavad tänumedali ja aukirja ka mitu direktorit, kes on suure osa oma elust pühendanud lasteaia juhtimisele ning on nüüd suundumas väljateenitud puhkusele.“

Tallinna Haridusameti aukirjad said lasteaedade direktorid, kes on aastate jooksul panustanud Tallinna hariduselu arendamisse: Elsa Laasi (Lasteaed Päikene), Tatjana Gorjatševa (Tallinna Allika Lasteaed), Inge Keskla (Tallinna Endla Lasteaed), Helle Lumis (Tallinna Kristiine Lasteaed) ja Ülle Roosvee (Tallinna Lasteaed Mooniõied).

Parimad juhendajad ja koolid olümpiaadidel

Koolide õpilastele on lisandväärtuseks oma teadmiste ja oskuste proovilepanek aineolümpiaadidel. Tallinnas on seda võimalust aasta jooksul kasutanud tuhanded õpilased koos neid juhendavate õpetajatega. 2013. aastast on linn tunnustanud  aasta olümpiaadide juhendajat, kelle õpilased on viimase kümne aasta jooksul osalenud edukalt ülelinnalistel olümpiaadidel ja üleriigilistel lõppvoorudel ning rahvusvahelistel olümpiaadidel. Tänavu said selle tiitli Tallinna Reaalkooli matemaatikaõpetaja Aita Ottson, Gustav Adolfi Gümnaasiumi bioloogiaõpetaja Helina Reino ning Tallinna Reaalkooli bioloogiaõpetaja Kersti Veskimets.

Auhinnaga „Eduka osalemise eest 2016/17. õppeaasta olümpiaadidel” tunnustati Tallinna Saksa Gümnaasiumi, kes saavutas eelmise aastaga võrreldes suurima kasvu auhinnaliste kohtade osas. Auhinda antakse välja aastast 2004. Auhind „Edukas põhikool 2016/17. õppeaasta olümpiaadidel” anti Tallinna Nõmme Põhikoolile, kelle õpilased saavutasid põhikoolide arvestuses enim auhinnalisi kohti kokku olümpiaadide piirkonnavoorus ja üleriigilises lõppvoorus.

Peaauhinna „Edukas kool 2016/2017. õppeaasta olümpiaadidel” said koolid, kelle õpilased saavutasid ülelinnalises ja -riigilises üldarvestuses enim auhinnalisi kohti: Tallinna Reaalkool, Tallinna Prantsuse Lütseum ja Gustav Adolfi Gümnaasium.

„Turvaline kool/lasteaed“ ning „Parim tervisemeeskond“

Õppimise ja õpetamise kvaliteedi tagamiseks on oluline õpikeskkond, kus on hea õppida ja õpetada. Tallinn väärtustab turvalist ja tervislikku õpikeskkonda, kus põhitähelepanu all on tervise ja turvalisuse edendamine. Konkurssidega „Turvaline lasteaed 2017“ ja „Turvaline kool 2017“ tunnustatakse haridusasutusi, kelle eesmärgiks on personali ja õpilaste vaimse ja füüsilise turvalisuse tagamise, kujundades mõistmist, et ohtude ennetamine on tulemuslikum kui tagajärgedega tegelemine.

Konkursi „Turvaline lasteaed 2017“ parimad on: Tallinna Lepatriinu Lasteaed (1. koht), Tallinna Rukkilille Lasteaed (2. koht) ning Tallinna Lastesõim Mõmmik (3. koht). „Turvaline kool 2017“ on Tallinna Kivimäe Põhikool.

Konkursiga „Parim tervisemeeskond“ tunnustab Tallinna Haridusamet haridusasutuste tervisenõukogude tööd laste ja õpilaste tervist ning üldist elukvaliteeti toetavate tegevuste läbiviimisel ning tervist toetava õpi- ja mängukeskkonna loomisel.

Koolide arvestuses sai tunnustuse „Parim tervisemeeskond 2017“ Tallinna Järveotsa Gümnaasium ning lasteaedade arvestuses Tallinna Sipsiku Lasteaed ja Tallinna Lauliku Lasteaed (1.–2. koht) ning Tallinna Lepatriinu Lasteaed (3. koht). Eriauhinna sai Lastesõim Päkapikk.

Konkursside „Turvaline kool/lasteaed“ ning „Parim tervisemeeskond“ võitjaid autasustati tunnustustahvli ning rahalise preemiaga vastavalt 700, 500 ja 300 eurot.

Tallinna koolinoorte spordimängud

Tallinnas on koolisporti tehtud juba 95 aastat, millest 35 on koolidevahelised jõukatsumised toimunud Tallinna koolinoorte spordimängude nime all. Tänavu osales koolispordi võistlustel kokku 14 500 õppursportlast, kellest 1130 autasustati koolinoorte meistrimedalitega.

Parimad koolid põhikoolide arvestuses on:  Tallinna Saksa Gümnaasium (1. koht), Tallinna Reaalkool (2. koht) ning Tallinna Nõmme Põhikool ja Tallinna 21. Kool (jagavad 3. kohta). Parimad koolid gümnaasiumiastme arvestuses on Gustav Adolfi Gümnaasium (1. koht), Tallinna Reaalkool (2. koht) ja Tallinna Saksa Gümnaasium (3. koht).

Konkurss „Parim koostööprojekt 2017“

Konkurss „Parim koostööprojekt 2017“ aitab luua ja hoida häid suhteid partnerite vahel, väärtustab mitmekesist kultuuri- ja õpikeskkonda ning motiveerib koole ja lasteaedu tegutsema üheskoos. Konkursile esitati tänavu 36 taotlust, millest seitse otsustati esitada tunnustamisele eduka osalemise eest (auhind 1000 eurot).

Parimate koostööprojektide autorid ja läbiviijad on: Tallinna Südalinna Kool (projekt „Üle-eestiline saksakeelne Scrabbeli-võistlus nutirakendusega „Classic Words“), Tallinna 53. Keskkool (projekt „Loov Tantsulaager Tõrvas“), Tallinna Kunstigümnaasium (projekt „Põhja-Tallinna kolm põrsakest“), Tallinna Liivamäe Lasteaed (projekt „Taluloomad ja lasteaed“), Tallinna Liivaku Lasteaed (projekt Mustamäe lasteaedade VI laulupeoke „Siin on hea...“), Lasteaed Pääsupesa (projekt „Õpime igal pool“) ning Tallinna Liivalossi Lasteaed (projekt „Kesklinna õpetajaabide konverents“).

Tallinna nutikuu ja MÕK-kuu

Aprillis toimunud Tallinna nutikuu autasud koolidele ja lasteaedadele olid enamasti juba välja jagatud. Üle andmata oli veel konkursi „Nutitegevus 2017“ eriauhinnad, mille võitjad valis välja žürii Facebooki kogukondades Nutikuu Tallinnas ja Nutitund Igasse Kooli osalejaile enim meeldinud ürituste kirjelduste põhjal.

Enammeeldinud ürituste korraldajad on Pirita Majandusgümnaasium (auhinnaks droon), Tallinna Saksa Gümnaasium (auhinnaks GoPro Hero kaamera), Tallinna Kolde Lasteaed (auhinnaks Lego WeDo 2.0) ja Tallinna Rõõmupesa Lasteaed (auhinnaks littleBits komplekt).

Tänavu mais esmakordselt korraldatud MÕK-kuu raames said Tallinna lasteaiad ja koolid jagada, mida toredat nad oma majas teevad muutuva õpikäsituse rakendamisel. Aktiivsemaid osalejaid premeeriti 500 euroga.

Koolide hulgast paistsid silma Ehte Humanitaargümnaasium (korraldas 11 õpisündmust), Tallinna 21. Kool (8 õpisündmust), Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium (8 õpisündmust), Tallinna Südalinna Kool (4 õpisündmust) ja Tallinna Kadaka Põhikool (3 õpisündmust). Lasteaedadest olid kõige tragimad Tallinna Luha Lasteaed (7 õpisündmust), Pelguranna Lasteaed (5 õpisündmust), Tallinna Lasteaed Mudila (5 õpisündmust) ning Lasteaed Kajakas (5 õpisündmust).

MÕK-kuu raames viidi läbi filmide festival „Multikas Õppivast Koolist“. Võitjaiks tunnistati Facebook’is kõige rohkem „laike“ saanud filmid. Auhinnad anti välja lasteaialaste ning 1., 2. ja 3. kooliastme ning gümnaasiumi kategooriates, eriauhinna panid välja õpetajad.

Parimad filmitegijad on: Tallinna Asunduse Lasteaed (lasteaiad, „Orelitund põngerjatega“, auhinnaks reis Lottemaale), Tallinna Läänemere Gümnaasium (1. kooliaste, „Läänemere lainekesed“, auhinnaks reis Pärnu liikluslinnakusse), Lasnamäe Põhikool (2. kooliaste, „Plikatirtsu unenägu“, auhinnaks päev Nõmme seikluspargis), Kalamaja Põhikool (3. kooliaste, „Miks ja kuidas on hea õppida?“, auhinnaks päev Kiviõli Seikluskeskuses) ning Tallinna 21. Kool (gümnaasiumid, „ Kuidas meie õpime?“, auhinnaks päev surfiparadiisis Hiiumaal).

Peaauhinna võitis Kadrioru Saksa Gümnaasium („Õpime lahedalt!“, auhinnaks nutikas kingitus). Õpetajate eriauhinna pälvis Tallinna Meelespea Lasteaed („Sipsikud ja BEE BOT mesilased“).  

Üllatusesinejaks oli vastuvõtul 2016. aastal  aasta meelelahutaja ja aasta näitleja tiitli pälvinud näitleja Tõnis Niinemets.

Pildid: 2016/17. õa pidulik lõpetamine Lillepaviljonis, haridustöötajate ja -asutuste tunnustamine (06.06)