Tallinn tunnustas õpetajate päeval 101 parimat õpetajat

Tallinna aasta õpetajad 2017
06.10.2017

Õpetajate päeval, 5. oktoobril tunnustas Tallinn pidulikul vastuvõtul Raekojas oma parimaid õpetajaid. Tunnustused anti välja üheteistkümnes kategoorias kokku 101 pedagoogile.

Linna tänu ja tunnustuse andsid edasi abilinnapea Mihhail Kõlvart ja Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul väärivad õpetajad alati tunnustust ja märkamist – mitte ainult kord aastas, õpetajate päeval. „See, millist haridust meie lapsed koolis või lasteaias saavad, sõltub väga palju just õpetajast. Hea õpetaja ei keskendu mitte ainult õppekava täitmisele, vaid ka sellele, et lapsed tunneksid õppimisest rõõmu. Ta peab oluliseks, et tunnis valitseks elevus õhinaga uurimisest ning huvitava avastamisest, ta märkab õpilaste edusamme ning oskab neid innustada. See on vaid väike loetelu ühiskonna ootustest õpetajale,“ rääkis Kõlvart. „Õpetajad, kes tahavad ja suudavad neile ootustele vastata ning teevad oma tööd armastusega, väärivad vaieldamatult tunnustust ja tänu.“

„Oluline roll on õppeprotsessis täita haridusasutuse juhil. Temast oleneb, millistes tingimustes ja õhkkonnas õpetajad töötavad ja lapsed õpivad. Direktori võimuses arengut kas toetada või takistada, loovat mõtlemist ergutada või tõrjuda, motivatsiooni tõsta või langetada ja nii edasi,“ lisas Andres Pajula. „Meie omalt poolt soovime motiveerida direktoreid ja tänada hästi tehtud töö eest ka neid.“      

Tallinna tunnustused saavad ja riiklikule konkursile „Eestimaa õpib ja tänab“ esitatakse järgmised õpetajad.

  • Aasta lasteaiaõpetaja 2017: Kaja Eskel (Tallinna Lepatriinu Lasteaed), Marika Moks (Tallinna Rännaku Lasteaed) ja Gladi Sivard (Tallinna Lasteaed Pallipõnn).
  • Aasta klassijuhataja 2017: Mariliis Kirotar (Tallinna Kuristiku Gümnaasium); Anu Kurik (Tallinna Kuristiku Gümnaasium) ja Jonas Lemmik (Tallinna Õismäe Gümnaasium).
  • Aasta klassiõpetaja 2017: Liivia Kivit (Tallinna Ühisgümnaasium), Merike Silm (Jakob Westholmi Gümnaasium) ja Margit Rüsse (Vanalinna Hariduskolleegium).
  • Aasta põhikooliõpetaja 2017: Sirje Jaup (Tallinna Reaalkool), Esper Kaar (Tallinna Järveotsa Gümnaasium) ja Lauri Vilibert (Tallinna Kristiine Gümnaasium).
  • Aasta gümnaasiumiõpetaja 2017: Gunneli Apri (Jakob Westholmi Gümnaasium), Eve Karp (Tallinna Reaalkool) ja Antonina Valla (Lasnamäe Vene Gümnaasium).
  • Aasta kutseasutuse õpetaja 2017: Birgit Nicolau Costa (Tallinna Tervishoiu Kõrgkool), Roman Issakov (Tallinna Kopli Ametikool) ja Terje Jaksen (Tallinna Ehituskool).
  • Aasta õppeasutuse juht 2017: Riina Läll (Tallinna Kelmiküla Lasteaed), Veiko Rohunurm (Tallinna Südalinna Kool) ja Raino Liblik (Tallinna Kuristiku Gümnaasium).

Tallinna linn tunnustab aasta õpetajaid ja aasta haridusasutuste juhte ka linna tasandil, peale selle antakse välja tiitel „Noor õpetaja 2017“ ning tänatakse tööjuubilare.

  • Tallinna aasta õpetaja 2017: Inge Ülle Jõeleht (Tallinna Rännaku Lasteaed), Katrin Kamarik (Tallinna Komeedi Lasteaed), Ande Kuul (Tallinna Männikäbi Lasteaed), Anne Pals (Tallinna Lasteaed Sipsik), Jaanika Reinik (Tallinna Meelespea Lasteaed), Jana Tammistu (Lasteaed Nõmmekannike), Jelena Beresneva (Lasnamäe Põhikool), Silme Gutman (Tallinna Laagna Gümnaasium), Mirjam Hallingu (Pirita Majandusgümnaasium), Dagmar Hallmägi (Gustav Adolfi Gümnaasium), Kadri Hein (Tallinna Heleni Kool), Olga Ivanova (Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium), Õnne Linnas (Tallinna Arte Gümnaasium), Anne-Ly Lään (Tallinna 21. Kool), Janne Kerdo (Tallinna Majanduskool), Tiiu Maasik (Rocca al Mare Kool), Evelyn Ojaperv (Tallinna Tondi Põhikool), Anu Orastu (Ristiku Põhikool), Ingrid Paggi (Tallinna 21. Kool), Margus Pillau (Tallinna Kivimäe Põhikool), Natalia Presnetsova (Tallinna Pae Gümnaasium), Gedi Põder (Tallinna Tehnikagümnaasium), Tanel Renter (Tallinna Kuristiku gümnaasium), Henrik Salum (Gustav Adolfi Gümnaasium), Maiki Saaring (Merivälja Kool), Olga Selištševa (Tallinna Tõnismäe Reaalkool), Jaana Skvortsova (Tallinna Järveotsa Gümnaasium), Edith Tatar (Tallinna 32. Keskkool), Kristi Tiido (Tallinna Teeninduskool), Getlin Vabaorg (Tallinna Tehnikagümnaasium), Eveli Veske (Jakob Westholmi Gümnaasium), Andres Õige (Tallinna Majanduskool) ja Larissa Õnnis (Pirita Majandusgümnaasium). 

  • Noor õpetaja 2017: Johanna Abner (Tallinna Kullatera Lasteaed), Mart Kekišev (Tallinna Kopli Ametikool), Marielle Korostik (Tallinna Lasteaed Sipsik), Mihkel Kõrbe (Kadrioru Saksa Gümnaasium), Liis Leppmaa (Tallinna Kristiine lasteaed), Anna Lihhodedova (Tallinna Pae Gümnaasium), Liina Piht (Tallinna Rännaku Lasteaed), Alice Remmel – Potisepp (Tallinna Kullatera Lasteaed), Marika Ritso (Tallinna Kristiine Gümnaasium) ja Agnes Savik (Tallinna Huvikeskus Kullo).

  • Tallinna aasta haridusjuht 2017: Alvina Maasik (Tallinna Arbu Lasteaed), Maiu Plumer (Merivälja Põhikool), Izabella Riitsaar (Tallinna Pae Gümnaasium), Tiina Tiit (Pelgulinna Gümnaasium), Natalja Vergun (Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium) ja Egle Viilma (Tallinna Toomkool).

Tööjuubelite puhul tänatakse:  

  • 35: Eve Golovkina, Tallinna 22. Lasteaed; Pille Kibur, Tallinna Mahtra Lasteaed  
  • 30: Selje Kuusk, Pirita Kose Lasteaed; Tatjana Sinskaja, Tallinna Seli Lasteaed
  • 25: Marika Jurin, Tallinna Sikupilli Lasteaed; Lauri Leesi, Tallinna Prantsuse Lütseum; Tatjana Lüter, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium; Ulvi Moosel, Tallinna Lasteaed Kraavikrõll; Aide Vare, Tallinna Vormsi Lasteaed 
  • 20: Alla Zolotova, Lasnamäe Põhikool 
  • 15: Triin Andreas, Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaed; Marina Blitsõna, Tallinna Tähekese Lasteaed; Tamara Borsuk, Lasteaed Kelluke; Rita Juhanson, Tallinna Õismäe Vene Lütseum; Stella Kallisaar, Lasteaed Maasikas; Marianne Liiv, Tallinna Kadaka Lasteaed; Maire Lukas, Tallinna Mutionu Lasteaed; Nonna Meltsas, Tallinna Vindi Lasteaed; Maie Sepp, Tallinna Kivimäe Põhikool;Jelena Zemenkova, Tallinna Kopli Noortemaja 
  • 10: Aile Aatonen, Tallinna Mürakaru Lasteaed; Katrin Elme, Tallinna Lasteaed Õunake; Tiiu Jõeväli, Tallinna Lasteaed Nõmmekannike; Kaspar Kaugija, Tallinna Kopli Ametikool; Inga Kolk, Tallinna Lasteaed Mudila; Triinu Kotkas, Tallinna Mardi Lasteaed; Anne Orn, Tallinna Priisle Lasteaed; Tatjana Požogina, Tallinna Suur-Pae Lasteaed; Jaanika Raudsepp, Tallinna Lasteaed Vesiroos; Aime Ruhno, Kolde Lasteaed; Niina Tammemets, Lasteaed Naeratus 

Pildid aasta õpetajate tunnustamisest Raekojas

Lisainfo:

Viivi Lokk
Juhtivspetsialist
Hariduskorralduse osakond
Tallinna Haridusamet
6404549, 5201284
viivi.lokk@tallinnlv.ee  

 
Uudise rubriigid: Haridus, Kristiine, Pirita, Põhja-Tallinn