Tallinna Linnavalitsuse teenindusbüroo akendel saab peagi näha näitust “Reformatsioon 500”

29.08.2016

Näitus “Reformatsioon 500” avatakse reedel 9. septembril kell 13.30 Tallinna Linnavalitsuse teenindusbüroo akendel, Vabaduse väljak 7.

Tuleval aastal möödub 500 aastat reformatsiooni algusest. Aastal 1517 algatas munk ja teoloog Martin Luther Saksamaal, Wittenbergis vaidluse indulgentside ehk patukustutuskirjade müümise vastu.

Diskussiooni tulemusena tekkinud reformiliikumise eesmärgiks oli puhastada kirik kõigest, mis varjutab ja moonutab evangeeliumi. Reformatsiooniga sooviti tagasi pöörduda kristluse lätete juurde, rõhutatati inimese isiklikku suhet Jumalaga. See eeldas rahvakeelse kiriku ja emakeelse kirjasõna arendamist. Reformatsiooniliikumise tulemusena sündis ka luterlik kirik.

Näitus tutvustab reformatsiooni  tekkelugu, levikut Euroopas ja luterliku kiriku rolli meie maa kultuuri- ja haridusloos ning rahva igapäevaelus.

Näitus on Linnavalitsuse teenindusbüroo akendel üleval 7. oktoobrini. Seejärel läheb väljapanek üle Eesti rändama. Järgmine peatuspunkt on 9. oktoobril Oleviste kirikus, kus leiab aset reformatsiooni juubeliaasta avajumalateenistus.

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Raepress