Tallinna Munitsipaalperearstikeskus on Eesti parimate seas

Arst
13.09.2016

Tänavused parimad perearstipraksised selgusid Eesti Perearstide Seltsi poolt koostatud praksiste kvaliteedijuhise alusel.

Praksiseid hinnatakse eelkõige tervikuna, kuid hindamisel võetakse arvesse erinevaid aspekte, näiteks praksise töökorraldust, arstiabi kättesaadavust, ravi kvaliteeti, sealhulgas haiguste ennetamist, arstiabi järjepidevust ning koostööd patsientidega.

Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liikme Triinu-Mari Otsa sõnul oli tänavu parimale ehk A-tasemele kandideerijaid rekordarv. „Kõige kõrgema taseme kategooriale kandideerimiseks esitasid andmed 70 praksist. Pärast praksiste hindamist jäi sõelale 54 perearsti või perearstikeskust – see number on eelmiste aastatega võrreldes kasvanud,“ kommenteeris Ots. 54 Eesti parima perearstikeskuse hulka kuulub ka Tallinna Munitsipaalperearstikeskuse OÜ.

Esmakordselt kaasati auditeerimisse juhuvalim järgmise taseme praksistest, mis andis parema ülevaate ning tegi auditeerimisprotsessi põhjalikumaks. Esimest korda osalesid auditeerimise protsessis partneritena ka Terviseamet ja Eesti Haigekassa.

Haigekassa esmatasandi paketi arenduse talituse juht Külli Friedemann toob võrreldes varasemate aastate valikuga välja selle, et esimest korda on perearstipraksised seotud perearstide kvaliteedi lisatasu süsteemiga, milles osalemine on alates 2015. aastast kohustuslik.

 
Uudise rubriigid: Raepress