Tallinna Õpetajate Maja tähistab sünnipäeva

Õpetajate maja
06.09.2016

Tallinna Õpetajate Maja tähistab teisipäeval, 6. septembril asutamise 59. aastapäeva avatud uste päevaga ning majas tegutsenud legendaarse „Vanalinnastuudio“ meenutamise õhtuga.

Avatud uste päeval on kõigil võimalik tutvuda Tallinna Õpetajate Maja ajaloohõnguliste ruumidega ja osaleda ringkäikudel ja avatud tundides, külastada kunstigaleriid, saada teavet sügishooaja huvikursuste ja koolituste kohta. Avatud uste päev kulmineerub meenutusõhtuga „Vanalinnastuudio sünnilugu“.

Eino Baskini loodud Vanalinnastuudio näitetrupp tegutses aastatel 1980-1990 Õpetajate Maja peasaalis ehk Kroonisaalis, sealsamas toimub ka meenutusõhtu. Toonast teatritegemist Õpetajate Majas meenutavad näitlejad Viire Valdma, Roman Baskin, Egon Nuter, Tõnu Kilgas ja dramaturg Toomas Kall, näidatakse videomeenutusi Eino Baskinist ning kõigil on võimalik esitada küsimusi ja kunagiste Vanalinnastuudiolastega vabalt suhelda. Musitseerivad Olav Ehala ja Lembit Saarsalu.

Eino Baskini elus oli aadressil Raekoja plats 14 asuv Tallinna Õpetajate Maja kahekordselt märgilise tähendusega - siin alustas ta pärast sõda Tallinnasse naastes ka oma näitlejateed Ohvitseride maja näiteringis. Tänavu 17. Juunil, näitleja, lavastaja ja teatrijuhi Eino Baskini 87. Sünniaastapäeval, avati Tallinna Õpetajate Maja seinal tema mälestuseks bareljeef.

Avatud uste päeva kava: http://www.opetajatemaja.ee/index.php?mod=docs&doc=1372&h=3610

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Raepress