Tallinna Televisioonis on täna erisaade „Tõde Reidi teest“

Pilt
23.08.2016

Teisipäeval, 23. augustil kell 20.20 selgitab linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas Tallinna Televisiooni erisaates Reidi tee kavandamise tagamaid.

Kavandatav Reidi tee parandab kogu kesklinna liikluspilti, juhtides reisisadamast lähtuva liiklusvoo, eeskätt raskeveokid, südalinnast välja. Seeläbi muutub teiste südalinna peatänavate liikluspilt märksa rahulikumaks. Televaatajad saavad saate kestel otsestuudiosse helistada ja teemakohaseid küsimusi esitada.

„Reidi tee projekteerimisel on arvestatud kõigi liikumisviiside vajaduste rahuldamisega,“ kinnitas Aas. „Nüüdseks lõppjärku jõudnud projektis on olemas lahendused nii ühistranspordile, kergliiklusele kui ka jalakäijatele. Reidi tee rajamine ei võta linlastelt võimalust ranna ääres vaba aega veeta. Vastupidi – praegusele söötis rannaalale rajatakse promenaad ning otse mere äärde alad aktiivselt vaba aja veetmiseks, ühtlasi rajatakse sõidutee ja promenaadi vahele ka haljasribadega eraldatud kergliiklustee.“

Aas rõhutas, et väide, justkui oleks Reidi tee projekteerimisel arvestatud üksnes või eeskätt autoliiklusega, on alusetu ning kõik asjatundlikud arvamused ja ettepanekud on projekteerimise käigus arvesse võetud.

 

 
Uudise rubriigid: Raepress