Tallinna juhid kohtusid Euroopa Nõukogu omavalitsuste ühenduse delegatsiooniga

Pilt
06.09.2016

Teisipäeval kohtusid Tallinna linnavolikogu esimees Kalev Kallo ja linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas Eestit külastava Euroopa Nõukogu Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Kongressi (CLRAE) delegatsiooniga.

CLRAE (The Congress of Local and Regional Authorities of the Council of Europe) delegatsioon monitoorib Eesti omavalitsuste olukorda ja tunneb ühtlasi huvi käimasoleva haldusreformi vastu, delegatsiooni päevakavas on kohtumised Eesti kohalike omavalitsuste esindajatega ning kohtumine riigikogus ja õiguskantsleri büroos.

CLRAE põhiliseks tegevuseks on kohalike ja piirkondlike valimiste vaatlemine ning raportite koostamine, milledes antakse ülevaade kohaliku demokraatia olukorrast Euroopa Nõukogu liikmesriikides. Kohtumisel tõdeti, et CLRAE on teinud Eesti kohta kaks raportit, esimese juba 2000. ja teise 2010. aastal, kusjuures teine raport on tehtud  Eesti algatusel. Mõlemas raportis anti Eesti valitsusele kohalike omavalitsuste vajaduste ja võimalustega arvestamiseks terve rida soovitusi, ent need on jäänud tähelepanuta.

Taavi Aas rõhutas, et Eesti omavalitsuste rahastamine on liigses sõltuvuses keskvalitsuse otsustest ning kohalike omavalitsuste finantsautonoomia pea olematu. Paljude riigi keskvalitsuse poolt täitmata kohustuste tõttu on Eesti omavalitsused olnud sunnitud seaduslike huvide kaitseks riigi vastu kohut käima.

 
Uudise rubriigid: Raepress