Tallinna linnavalitsus kinkis esimese klassi õpilastele helkurvestid

Aabitsapidu
08.09.2016

Tallinna linnavalitsus kinkis ka tänavu kõigile 1.septembril pealinna munitsipaalkoolides kooliteed alustanud lastele helkurvesti.

Tallinna abilinnapea Merike Martinson ütles Raepressile, et linnavalitsus on juba aastaid hoolitsenud selle eest, et teha õpilastele koolitee algus võimalikult turvaliseks. Üheks abinõuks on kindlasti ka helkurvestid, mis muudavad lapse autojuhtidele nähtavaks. „Kõige olulisem on, et liikluses tuleb lapsi hoida, aga siin saavad suure töö ära teha ka kohalikud omavalitsused ning loomulikult lapsevanemad ja lapsed ise ka kui neile pidevalt elementaarseid reegleid korrata“, sõnas Martinson.

Helkurvestiga koos said vastsed esimese klassi õpilased ka Tallinna Linnavalitsuse tervituskaardi liiklusohutusalaste õpetussõnadega. Need õpetussõnad kuluvad liikluses ära ka täiskasvanuile, sest tihtipeale kipuvad just elementaarsed reeglid ununema:

„Tänaval liigeldes hoian oma silmad -  kõrvad lahti ja olen hästi tähelepanelik; enne sõidutee ületamist peatun, vaatan ja veendun ohutuses; sõiduteed ületan ainult ülekäigukohas ja rohelise fooritulega; tänaval liigeldes on kõrvaklappidega muusika kuulamine ja telefoniga mängimine väga ohtlik; helkurvestiga olen autojuhtidele hästi nähtav“.

Tallinna linna munitsipaalkoolides alustas 1.septembril 2016.a. oma kooliteed esialgsetel andmetel 4550 last.

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Raepress