Tallinnas saadeti lapsed kooliteele aabitsapeoga

Aabitsapidu
01.09.2016

Kooliaasta avapäeval, 1. septembril toimus Vabaduse väljakul traditsiooniline aabitsapidu.

Aabitsapeole olid oodatud kõik Tallinna koolide esimeste klasside õpilased koos perede ja õpetajatega. Koos lastega tähistasid koolitee algust Aabitsakukk, Piip ja Tuut, Mikk Mäe ja paljud teised.

Vastseid koolilapsi tervitasid ja õnnitlesid Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, linnavolikogu aseesimees Lauri Laasi ja Kesklinna vanem Alar Nääme. Lauri Laasi ja Alar Nääme laulsid koos lastega ka tuntud lastelaulu „Oh kooliaeg“ ning Mihhail Kõlvart helistas esimese koolipäeva puhul koolikella.

Suurel laval astusid kahetunnisel kontserdil üles Tallinna huvikoolide tantsu- ja muusikakollektiivid, teadusteater ja tsirkus ning NUKU näitlejad esitavad Krõlli räppi. Peaesinejaiks oli Tallinna 21. Kooli 4. klassi ansambel „Traffic Lights“ ja Mikk Mäe oma bändiga. Väljakul olid avatud linna huvikoolide, Tallinna Loomaaia, Energia Avastuskeskuse, Eesti Ajaloomuuseumi, NUKU teatri ja muuseumi, Lennusadama, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Tallinna Linnamuuseumi töötoad, kus meisterdati ja viidi läbi vahvaid katseid.

Esimeste klasside õpilaste ja nende õpetajate auks korraldatava aabitsapeo traditsioon sai alguse 2009. aastal, tänavune pidu on juba seitsmes. Peo korraldasid Tallinna Haridusamet ja Tallinna Kesklinna Valitsus.

 
Uudise rubriigid: Kesklinn, Kultuur