Tallinnas toimub taas Kultuuriöö

Kultuurikatel
25.08.2016

Laupäeval, 27. augustil on kõik kultuurihuvilised oodatud osa saama huvitavast ja mitmekülgsest kultuuriprogrammist. Teist suve järjest toimub Tallinnas Kultuuriöö.

Juba pärastlõunal, alates kella kolmest saab osaleda erinevates töötubades, külastada näitusi, kuulata kontserte, nautida etendusi, vaadata filme ning osaleda põnevatel ajaloolistel ekskursioonidel. Mitmekesist tegevust ning meeldejäävaid elamusi jagub lausa varajaste hommikutundideni ning seda kõike tasuta.

Eelmisel aastal esimest korda toimunud Kultuuriöö läks igati korda, publiku huvi oli suur ning kuulajaid-vaatajaid jagus igale poole. Samuti sujus suurepäraselt koostöö kõigi partnerite ja organisatsioonidega.

Erinevalt eelmisest aastast toimuvad Kultuuriöö sündmused lisaks vanalinnale ja selle lähiümbrusele ka mujal. Tänu uutele ja headele koostööpartneritele on tegevust laiendatud ka teistesse linnaosadesse.

Koostöös Eesti Kunstnike Liiduga toimuvad ARS-i majas (Pärnu mnt 154) põnevad töötoad, näitused, loengud ning kunsti- ja disainilaat, õhtu lõpetab eesti kaasaegse helikunsti kontserdiöö.

Muusikaliselt rikastavad Kultuuriööd Koit Toome, Mick Pedaja, Bombillaz, Mari Jürjens, Trio Maag, Tallinna Kammerorkester Risto Joosti juhatusel jt. Kultuuriöö afterparty`l Kultuurikatlas toimub Eesti Pops Live, mida veavad Popsi Dj-d Erkki Tero ja Janek Murd. Kadriorus Pillapalu platsil leiab koostöös SA Õpilasmalevaga aset suur kontsert-kokkutulek “See on EÕM 50“.

Jaak Juske ja Linnamuuseumi giidide eestvedamisel saab uidata mööda vanalinna tänavaid ja kummitustega seotud paiku näha, ehk  ka ise kummitustega kohtuda.

Tallinna Keskraamatukogus ning Rahvusraamatukogus toimuvad sündmused, mis on pühendatud luuletaja ja graafiku Arno Vihalemma 105. sünniaastale.

Esmakordselt saabub Kultuuriöö raames Eestisse Rootsi tänavaartist Zack Meister Segelström, kellel on kaasas kõrge monoratas, žongleerimisvahendid ning humoorikas interaktiivne show,kus ta kindlasti vajab ka pealtvaatajate abi. Lisaks linastuvad filmid KUMU hoovis ja Teater NO99-s. Lauliku laval Nõmmel saab näha Banaanikala Projektiteatri kogupereetendust ning kuulata flamenkomuusikat, mida esitavad kitarridel Pääru Oja ja Indrek Kruusimaa.

Kultuuriöö korraldaja on Tallinna Kultuuriamet ning koostööpartnerid: Tallinna Filharmoonia, Tallinna Linnamuuseum, Niguliste muuseum, Pelgulinna Rahvamaja, Tallinna Keskraamatukogu, Tallinna Kunstihoone, Gustav Adolfi Gümnaasium, Kultuurikatel, ARSi maja, Eesti Kunstnike Liit, SA Õpilasmalev, Teater NO99, Tallinn Swing Dance Society, AD Productions, Lennusadam, Philly Joe`s Jazz Bar, Apollo, Teater Varius, Banaanikala Projektiteater, MTÜ Lasnaidee.

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Raepress