Tammsaare park on linna kingitus riigi 100. sünnipäevaks

18.08.2017

Abilinnapea Kalle Klandorf andis ülevaate Tammsaare pargi rekonstrueerimistöödest, mille esimene etapp on kavas lõpetada tänavu sügiseks.

Ehitustööd Tammsaare pargis lõpetatakse järgmise aasta juulis ning rekonstrueeritud park on vääriline kingitus riigi 100. sünnipäevaks.

Estonia Teatri esisele alale rajatakse Uue Turu plats. 1905 aasta mälestusmärk nihutati keskselt kohalt pisut draamateatri poole varjatumasse pargitsooni. Uue Turu platsil saab korraldada kultuuriüritusi ning paigaldada ajutisi müügilette hooajaliste turgude tarvis. Tammsaare monumendi taga tihendatakse teedevõrku ning sinna on lisatakse „folie“- tüüpi katusealuseid ja intiimsemat haljastust. Estonia teatri poolsele küljele rajatakse laste mänguväljak.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on Tammsaare pargi rekonstrueerimise projektis ettenähtud uus lahendus ka Viru keskusega külgnevale praegu päris jõude seisvale alale. Seda täpsustatakse veel Tallinna peatänava projekteerimistööde käigus. See peaks saama omamoodi üleminekualaks lopsaka, peamiselt ajaloolise haljastusega Tammsaare pargi ja kaasaegse vormikeelega hoonete vahel.

Pargis ajalooliselt asunud endise turuhoone vundamendi varemete võimalik kasutuselevõtt ning konkreetne arhitektuurne lahendus täpsustatakse eraldiseisva projekti alusel. Ideekonkursi võidutöös planeeriti samale asukohale maapealsena kergkonstruktsiooniga pargipaviljon.

Tammsaare pargi rekonstrueerimisega alustati juba käesoleva  märtsis, kui algasid turuhoone vundamendi väljakaevamistööd.

Töid teeb Tallinna Kommunaalameti tellimusel ehitusettevõte RTS Infraehitus OÜ.

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Raepress