Teemapäev „Köitvad köied“ Kiek in de Kökis

01.09.2016

Laupäeval, 3. septembril kell 12.00 on suurtükitornis Kiek in de Kök (Komandandi tee 2, Tallinn) kavas teemapäev „Köitvad köied“.

Teemapäeval tutvustatakse erinevaid köisi ja pleissimise tööriistu, seda, milliseid köisi kasutasid meie esivanemad, samuti kaasaegsete sünteetiliste köite tehnilisi andmeid ja omadusi. Lähemalt saab näha looduslikke materjale, millest köisi valmistatakse – kanepit, manillat, sisalit, džuuti, kookost, puuvilla ja lina. Saame kätt harjutada nii sõlmede sidumise kui pleissimisega.

Köite ja sõlmesidumiskunsti ajalugu tutvustab Jaan Künnap. Jaan Künnap on lisaks fotograafitööle olnud 23 aastat meremees ja päästelaeva tuuker ning 45 aastat aplinistina päästja ja instruktor, austava nimetusega „ Lumeleopard“. Sellest põhjalikust kogemusest on sündinud näitus „ Sõlmed ja pleisid“, mis Kiek in de Köki suurtükitornis on huvilisi köitnud juba kevadest saadik.

Teemapäeval esitleb autor ka oma värskelt ilmunud raamatut. Osavõtt muuseumi sooduspiletiga, kogunemine muuseumi kassas. Palume teemapäevale eelnevalt registreeruda tel. 644 6686 või e-kirjaga: kok@linnamuuseum.ee. Kohtade arv on piiratud!

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Raepress