Tervisepäev „Mustamäe Sügis 2016“

tervisepäev 1
06.09.2016

Olete oodatud 17. septembril Männi parki, et veeta koos perega üks tervislik ja turvaline, tegevusrohke ja elamusrikas päev!

MyFitness, Eesti suurim spordiklubide kett, pakub Mustamäe päevade raames kehaanalüüsi tegemise võimalust supersoodsa hinnaga – 2 €. Analüüsi tulemusena saad teada, millest keha koosneb ja milliseid lihaseid tuleks rohkem treenida. MyFitnessi treenerite juhendamisel toimub kaks näidistrenni, millest kõik huvilised osa saavad võtta. Treeningud algavad kell 12 ja kell 14.

Tallinna Aikidoklubi TAIKIKAI viib tervisepäeval läbi treeninguid erinevatele sihtrühmadele. Spordiklubi NORD tutvustab laste ja noorte treenimise võimalusi. Mustamäe Laste Loomingu Maja telgis tutvustatakse huviringe ja saab meisterdada.

Tervisepäevale „Mustamäe Sügis 2016“ tuleb ka Koduekstra Mängumaa, kus on kohal Elroni rong, tulnukate laev jpm. Toimub ka traditsiooniline laat.

 

Turvalisus ja ohutus

Maanteeametilt on liiklusalane teavitustöö ja individuaalne nõustamine. Kohal on ümberpööratav auto, turvavööstend, kaalustend, peatoestend.

Avaliku raudteeohutusega tegeleva MTÜ Operation Lifesaver Estonia telgis saavad külastajad testida oma teadmisi raudteeohutusest, lapsed lahendada ristsõnu ja värvida teemakohaseid pilte. Pommigrupp näitab Eestimaal enim esinevaid ja leitavaid lõhkekehasid, tutvustab nende kahjutuks tegemise võimalusi ja varustust. Häirekeskus tuletab meelde, et Eestis on hädaabinumber 112 kiirabi, päästjate ja politsei appi kutsumiseks, tutvustab infonumbreid 1313, 1345, 1524, 1220 ning räägib, millal on kõige kasulikum just neile numbritele helistada.

Politsei- ja piirivalveamet demonstreerib merepäästevarustust, esitleb dokumentide kontrollimise seadmeid ja tehnikaid, sh näitab ka võltsitud dokumente. Võimalik on mängida näotuvastamise mänge. Eraldi suur laud on mõeldud lastega joonistamiseks ja värvimiseks.

Hüüru vabatahtlikud on kohal päästeautoga. MTÜ Eesti Naabrivalve tutvustab oma tegemisi. Naabrivalvega on tänaseks liitunud üle 11 tuhande majapidamise enam kui 500 Eesti erinevast paigast.

Tutvuda saab Swedbanki ning Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi tegevusega. Tervisemõõtmised on sel aastal tasulised.

Mustamäe Linnaosa Valitsuse telgis on võimalik saada infot Mustamäe LOV tegevustest, sotsiaalhoolekande osakonna teenuste ja toetuste saamise võimalustest. 

 

Koduloomade näitus

Tänavu on pargis võimalik näha ka taluloomade näitust. Kohal on tüüringi kitsed, ouessanti minijäär, walesi mägilammas, shetlandi poni, flandria hiidküülikud, jooksupardid, hiina hani, siidikanad. Tegemist on tavaliste taluloomadega, aga usutavasti ei ole paljud meie inimesed varem näinud nii suuri küülikuid, pudelikujulisi parte, nii pisikest jäära või „karvaseid“ kanu. Pileti hind: 1 €

 

Üritust korraldavad Mustamäe Linnaosa Valitsus ja Spordiselts Altis.

Koostööpartnerid ja toetajad:  Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Swedbank, Myfitness, Maanteeamet, OÜ Autosõit, Häirekeskus, MTÜ Operation Lifesaver Estonia, Põhja päästekeskus, Põhja-Eesti pommigrupp, Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuur, Spordiklubi Nord, Tallinna Aikidoklubi TAIKIKAI, Eesti Hambaarstide Liit, Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts, Nordic, Koduekstra jt.

 

Tervisepäeva kava:

11.00 Siki tantsustuudio

11.30 Mustamäe Laste Loomingu Maja kollektiivid

12.00 Nike Training Club

           Myfitness treener Mihkel Vabrit

12.55 Võistlus- ja seltskonnatantsud

           Spordiklubi Nord

13.00 Spordiklubi Sinimäe võimlejad

14.00 Nike Training Club

           Myfitness treener Mihkel Vabrit

14.30 Akrobaatikaklubi Twister 

15.00 Lasteteatri Sõber etendus „Öine seiklus“

16.00 Ansambel Black & White

17.00 Tai chi võimlemine

17.15 Jaapani võitluskunstid AIKIDO ja IAIDO

           Tallinna Aikidoklubi Taikikai (palliplatsil)

18.00 UKU SUVISTE ja Politsei- ja Piirivalveorkestri                                  

           BIG BAND, dirigent Siim Aimla

 

 

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Mustamäe, Sport