Uudne reljeefkaart aitab nägemispuudega inimestel orienteeruda

Kaart
31.08.2016

Äsja on 3D prindituna valminud Tallinna kesklinna reljeefkaart, mis aitab nägemispuudega inimestel linnas liikuda. Kaarti tutvustati ka eilsel Tallinna Botaanikaaias toimunud linnavalitsuse invakomisjoni istungil.

Kaardi valmistas MTÜ Jumalalaegas. Näiteks on nüüd ala Tallinnas Rahvusraamatukogust ja Balti jaamast D-terminali ning Keskturuni plastikust reljeefkaardil uuritav.

Hooneid tähistavad kaardil reljeefsed kujutised, tunnetatavad on tänavad ja kõnniteed. Näiteks on kaardil Balti jaamas tunnetatavad rongide saabumisteed ja peahoone, mille ees bussipeatuse varikatus. Raekoja platsile viiv kitsas Voorimehe tänav on tunnetatav küüntega. Kaardil on võimalik võrrelda, kui palju näiteks erinevad pindalalt Viru keskus ja Estonia teater ning kontserdisaal. Kaardile on reljeefselt märgitud isegi kioskid.

MTÜ Jumalalaegas abivahendikeskuse Silmalaegas juht Janar Vaik selgitab, et peamiselt tehakse soovijatele reljeefkaartide taskuvariante 19 x 19 cm, mis haaravad korraga umbes 570 x 570 meetrit linnaruumi. Mõõtkava on 1:3100, soovi korral aga väiksem või suurem. Valminud on näiteks Mahtra ja Tuulemaa tänavate ning Pühavaimu kiriku ümbruse kaardid. Selliseid kaarte on võimalik tellida.

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Raepress