Vanimal kesklinlasel täitus 103 eluaastat

Ginovker Leo
28.08.2017

Tallinna Kesklinna vanim elanik Leo Ginovker tähistas 103. sünnipäeva.

Eile 103-aastaseks saanud elupõline tallinlane võttis täna reipalt vastu linnaosa vanema Taavi Puki õnnitlusi. Siiani ei kurda vitaalne vanahärra tervisehädasid, käib ise poes ning suhtleb paljude lähedaste ja sõpradega.

„Nii kõrges vanuses sünnipäevalapse elurõõmust peaksid eeskuju võtma ka temast märksa nooremad,“ tunnustas Kesklinna vanem.

Samas ei ole Leo Ginovkeri elu kulgenud kaugeltki muretult: 14. juunil 1941 küüditati tema perekond Siberisse. Kodulinna tagasipöördumiseks puudus luba ja nii elas ta mõnda aega Tallinnas sõprade juures illegaalselt. Hiljem töötas ta kuni 80-aastaseks saamiseni Saue EPT-s. Tööstaaži kogunes tal koos Siberi-aastatega kokku 93 aastat.    

Tänaseni optimismi ja huvi toimuva vastu säilitanud vanahärra ei tee saladust oma elurõõmu allikast: iga päev pala tumedat šokolaadi ning pitsike küüslaugu ja pipraga maitsestatud napsi. Šokolaadiga on ta sinasõber juba noorpõlvest, mil tema isale kuulunud firma Ginovker & Co hakkas 1920-ndate lõpus tootma Tallinnas mitmesuguseid maiustusi. Paljudesse riikidesse oma toodangut eksportinud ettevõttes töötas enne sõda ka Leo. 

Leo Ginovker ja tema 94-aastane abikaasa Stella Pustõnskaja on tänaseni teineteisele toeks.

 

 
Uudise rubriigid: Kesklinn