Vesiroosi lasteaed peab sünnipäeva

MOTO
02.09.2016

Täna algusega kell 14.00 toimub Tallinna Lasteaias Vesiroos 45. Sünnipäeva pidulik tähistamine.

Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda: „Lapsepõlv on iga inimese elus väga suure tähtsusega aeg ning lasteaial seetõttu kanda oluline roll. Mustamäel on 19 imelist lasteaeda – ja täna on mul erakordne rõõm õnnitleda 45. sünnipäeva puhul Vesiroosi lasteaia erakordselt tublit ja pühendunud kollektiivi. Aastakümnete pikkune töö lasteasutuses tähendab ju mitut põlvkonda suureks kasvatatud inimesi, kellest kindlasti paljud on ka täna kohal, vanu tuttavaid tervitamas ja õpetajaid õnnitlemas. Soovin minagi Vesiroosile kogu südamest õnne ja edukaid aastaid edaspidigi!“

 

Ajalugu. 1971. aasta 1. septembril avati oma ujulaga Tallinna 12. Lastepäevakodu aadressil Sütiste tee 8. Lastepäevakodu esimeseks juhatajaks oli aastani 1980 ENSV teenelise õpetaja tiitliga Ella Pross. Oma hästi sisustatud ruumide ja huvitava tööga oli lastaed tihti väliskülalistele näitamiseks.

1988. aastal, kui laste arv vähenes, toodi lastepäevakodu ruumidesse kõrvalasuvast Tallinna 54. Keskkoolist (praegusest Tallinna Saksa Gümnaasiumist) kolm esimest klassi. Kool kasutas ruume 2000. a juunini. Ühest klassiruumist sai lastaed edaspidiseks spordisaali. Alates 2007. a augustist on lasteaia direktor Jaanika Raudsepp.

1997. aastal  muudeti Tallinna 12. Lastepäevakodu nimetus Tallinna Lastepäevakoduks Vesiroos ja 1999. a Tallinna Lasteaiaks Vesiroos.

Lasteaed püüab olla oma nime vääriline – vesiroosi õis on avatud, puhas, siiras, lootust ja armastust täis, kaunis ja omanäoline, just selline on  väike laps. Lasteaial on oma sümboolika: logo, lipp, laul ja muinasjutt. Igal rühmal on oma nimi, laul ja vapp.

 
Uudise rubriigid: Kultuur, Mustamäe