Mustamäelased Külli Puhkim ja Tõnis Teesalu pälvisid Tallinna Teenetemärgi

 

Mustamäelased Külli Puhkim ja Tõnis Teesalu pälvisid Tallinna Teenetemärgi

Külli Puhkim ja Tõnis Teesalu

 

23. veebruaril anti Tallinna raekojas üle Tallinna Teenetemärgid kahele mustamäelasele, Tallinna Saksa Gümnaasiumi direktorile Külli Puhkimile ja Spordiklubi Aeg juhile ning Eesti saalihokiharrastuse algatajale ning edendajale Tõnis Teesalule.

Külli Puhkim töötab Tallinna Saksa Gümnaasiumis alates 1980. aastast. Aastast 2000 töötab Külli Puhkim Tallinna Saksa Gümnaasiumi direktorina.

Tallinna Saksa Gümnaasium on ainuke kool Eestis, kus alates 7. klassist on võimalik õppida saksakeelses osakonnas Saksa õppekava järgi. Õppetöö aluseks on Eesti Vabariigi valitsuse ja Saksamaa Liitvabariigi valitsuse vaheline koolikoostöö leping, mis sõlmiti 3. juunil 2002.a. Riikidevahelise lepingu ettevalmistamisel ja edasisel täitmisel on olulist osa etendanud Külli Puhkimi, kelle juhitava koolikollektiivi edukust märgivad õppeasutusele omistatud Tallinna Haridusameti kvaliteediauhinnad "Õppimist väärtustav kool" ja "Hea huvitegevusega kool".

Tõnis Teesalu on 15  aastat juhtinud Spordiklubi Aeg, suunates sportliku tegevuse juurde tuhandeid Mustamäe lapsi ja noorukeid. Teesalu on saalihokiharrastuse algataja Eestis, mille eest pälvis läinud aastal Eesti Kultuurkapitali spordipreemia.

Spordiklubi Aeg viib läbi ja koordineerib mitmeid linnaosa, Tallinna ja üleriigilise tähtsusega spordisündmusi. Alates 2002. aastast on Tõnis Teesalu osalenud kodukandiürituse “Mustamäe sügis” korraldustoimkonna töös.

Mustamäe Linnaosa Valitsus tegi ettepaneku omistada aktiivse tegevuse eest rahvusvahelise koolikoostöö arendamisel Saksamaa Liitvabariigiga ja õpilastele täiendavate õpivõimaluste loomise eest Tallinna Teenetemärk Külli Puhkimile ning pikaajalise tulemusliku töö eest mustamäelaste sportlikul kasvatamisel ning töö eest laste ning noorte juhatamisel kehakultuuri ja sportliku tegevuse juurde Tõnis Teesalule.

Tallinna Teenetemärk omistati seitsmele isikule. Peale mustamäelaste said märgi veel Heino Hankewitz, metropoliit Kornelius, Helmi Kiik (Puur), Maret Raud ja Horre Zeiger.

 

 

 

Ivo Parbus

Mustamäe LOV

Avalike suhete nõunik

 

 

 

 

 

 

Viimati muudetud: 14.03.2005