Avaleht › Mustamäe

Mustamäe on üks Tallinna parima mikrokliimaga elupiirkond. Kuigi asustus on tihe – 8103 elanikku ruutkilomeetril  –, on Mustamäel palju parke, rohealasid ja parkmetsa. Mustamäel elab 01.11.2016 seisuga 67 801 elanikku, siin on kodu 86 eri rahvuse esindajatel.  

Mustamae.Kodukas 1.jpg

Mustamäel on kõige rohkem kõrget kvalifikatsiooni nõudvaid tööandjaid Tallinnas: meditsiinilinnak, teadus- ja ärilinnak Tehnopol rohkem kui 150 ettevõttega, kõrgkoolid, lisaks kaubandus- ja teenindusasutused jpm. Mustamäel on 9 kooli ja 19 lasteaeda, edukalt tegutseb huvikool (Mustamäe Laste Loomingu Maja). Ja muidugi Tallinna Tehnikaülikool – ainus tehnoloogiakõrgkool Eestis ja ainus campus-tüüpi ülikool Baltimaades. Mustamäel on ka Tallinna Ülikooli Õigusakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia õppetoolid, Tallinna Majanduskool ja IT Kolledž, seega võib julgelt väita, et Mustamäe on kõrgkoolide linnaosa! Meditsiinilinnak on samuti muljetavaldav: kõrvuti tegutsevad Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Lastehaigla ja Mustamäe polikliinik. Iga päev külastab nimetatud haiglaid  ligi 2000 abi vajavat tallinlast ja lähivaldade elanikku.

Mustamäel elab ja on elanud-töötanud väga palju nii linnaosale, Tallinnale kui kogu Eestile kuulsust toonud teadlasi, õpetajaid, kultuuriinimesi. Võib liialdamata väita, et kõigest 8,09 km² suurune Mustamäe on vaimset potentsiaali arvestades üks rikkamaid asumeid kogu Eestis!