Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

KKK

KKK

Kas teiste linnade sõidukaardid on ka Tallinna ühistranspordis kasutatavad?

Peale Tallinna ja Harjumaa Ühiskaardi on Tallinna ühistranspordis ristkasutatavad ka Tartu bussikaart, Pärnumaa Ühiskaart, Atko Kohtla-Järve Ühiskaart, GoBus Ühiskaart, Ridango Ühiskaart, Viljandi Ühiskaart ja Maanteeameti Ühiskaart.

Kui palju maksab tunnipilet?

Tallinna 1 tunni pilet 2,00 eurot
Tallinna 1 tunni sooduspilet 1,00 eurot

Kuidas osta Ühiskaardile piletit?

Müügikohtades
Esita Ühiskaart või ütle Ühiskaardi number. Seejärel vali pilet või laetav rahasumma.
Internetist
Vali pilet ja sisesta Ühiskaardi number: tallinn.pilet.ee. Internetipangast on võimalik piletit osta ja laadida raha  Swedbanki, SEB, Nordea, Krediidi-panga ja Danske Banki kliendil. Võimalik on maksta ka MasterCard või Visa krediitkaardiga. 
Mobiiltelefoniga
Pileti ostmiseks või raha laadimiseks helista 1322*piletikood*Ühiskaardi number kinnituseks vajuta * (tärn). Teenustasu +€0.32

Mis saab, kui inimene kaotab Ühiskaardi?

Kui inimene on kaotanud Ühiskaardi ja ta kavatseb ühistransporti kasutada ka tulevikus, on otstarbekas soetada uus Ühiskaart ja see isikustada. Kõik kaotatud isikustatud kaardi kontol olnud kehtivad sõidusoodustused, sõidupiletid ja ka raha jääk kanduvad uue kaardi isikustamisel uuele Ühiskaardile. Isikustamata Ühiskaardi kaotamise korral ei saa kaardi omanik seniseid sõidusoodustusi, pileteid ja raha uuele kaardile kanda ega ka kaarti sulgeda. Seega on ühistranspordi kasutajal otstarbekas oma Ühiskaart isikustada.

Kui inimene on Ühiskaardi valideerinud, aga juhtub kaardiga hiljem validaatorile liiga lähedal seisma, kas validaator siis äkki uut piletit maha ei arvesta?

Ei, mitmel järjestikusel korral kaarti valideerides ei võeta Ühiskaardilt topeltpileti väärtuses raha vaid kuvatakse ainult piletiinfot. Lisapileti soetamiseks on tarvis valida validaatori ekraanilt täiendavate piletite arv ning need eraldi valideerida.

Mis saab siis, kui tunnipileti aeg saab otsa siis, kui inimene veel sõidab ühistranspordis?

Kui tunnipileti aeg saab otsa selles sõidukis valideetitud sõidu jooksul, siis võib kasutaja Tallinna ühistranspordis enda sõidu olemasoleva piletiga lõpetada.

Kas Ühiskaardile laetud raha saab ka tagasi laadida?

Kaardile kantud rahal ei ole kasutamiseks ajalist piirangut ning see võimaldab piletikaarti ja seal olevat piletiraha kasutada ka kuu või aasta jne pärast. Kui inimene soovib kaarti tagastada ja kaardile laetud raha tagasi saada, siis seda on võimalik teha Tallinna Linnakantselei teenindusbüroos Vabaduse väljak 7. Taotlust kaardilt raha tagastamiseks saab esitada ka digitaalselt allkirjastatud avaldusega aadressile [email protected] , lisades oma Ühiskaardi numbri, samuti oma pangakonto numbri ja panga nimetuse.

Kui kaua Ühiskaart kehtib ja kas teda tuleb mingi aja pärast uuendada?

Ühiskaardil ei ole kehtivusaja piirangut.

Missugused piletid jäävad 2013 aastal mittetallinlastele kehtima ja kuidas neid kasutada saab?

2013. aastast on mittetallinlasel võimalik osta Ühiskaart ning kanda sinna piletiostuks raha või sobiv piletitoode.

Alates 01.03.2017 on kasutusel masinloetava koodiga pilet (QR-pilet), mis kuvatakse nutiseadme ekraanil või prinditakse. QR-pileti saab osta veebilehelt tallinn.pilet.ee või nutiseadme rakendusega Pilet.ee (IOS ja Android). QR-pileti kood tuleb valideerida, kasutades esiukse juures oleva validaatori koodilugejat. Ühele koodile saab osta kuni 10 QR-piletit. QR-pilet kehtib 1 aasta alates ostmisest.

Alates 01.11.2018 saab ühissõiduki esiukse juures asuvas validaatoris täishinnaga tunnipileti ostuks lisaks Ühiskaardile kasutada ka Visa, Mastercard ja Maestro viipekaarti.

Kas isikustatud Ühiskaardi puhul on validaatoritest kogutavate andmete puhul võimalik vaadata, kuhu, millal ja milliste bussidega ma sõitsin?
Ühistranspordi kasutajal on võimalik enda sõidupiletite andmeid jälgida privaatselt kontolt aadressil www.pilet.ee. Andmed kuvatakse sarnaselt pangakonto väljavõttele


Kas Ühiskaardiga saab sõita ka elektrirongides (Ühiskaardid Tallinnaga)?

Alates 01.04.2013 saab Ühiskaardile osta ka Elron ja Tallinna 30 päeva ühispileteid. Ühiskaardi kontole ostetud Tallinna ühtse piletisüsteemi liinidel kehtivad tunni- ja päevapiletid Elroni rongides ei kehti.
Tallinna linna ja Elroni vahel on sõlmitud koostööleping, mille alusel saavad rahvastikuregistrijärgsed tallinlased Tallinna piires (I tsoonis) Elroni rongides tasuta sõita. Ühiskaardi kontole laetud raha eest Elroni rongides piletit osta ei saa.

Kas Ühiskaardile on võimalik laadida raha ja osta 30 päeva pilet üheaegselt?

Jah, Ühiskaardile on võimalik osta 30 päeva pilet  ja selle kehtivuse ajal laadida ka raha. Valideerimisel kontrollib süsteem algselt e-pileti (1, 3, 5, 30 päeva pilet) olemasolu, kui see puudub, kontrollitakse raha olemasolu kaardil ja raha puudumisel tuleks osta pilet kontaktivaba pangakaardiga esimese ukse juures asuvast validaatorist või sõidukist väljuda.

Kuidas hakatakse kontrollima alla 3 aastase lapsega sõitjat, kellel on tasuta sõidu õigus?

Eelkooliealistelt lastelt ja alla 3-aastase väikelapsega sõitjalt sõiduõigust tõendavat dokumenti ning valideerimist ei nõuta.

Mida teha, kui validaator üldse Ühiskaardile ei reageeri?

Esiteks tuleb kontrollida ühissõiduki teisi validaatoreid, kas nendes on võimalik pilet valideerida. Kui ühissõidukis mitte ükski validaator ei reageeri, siis palume sõitjal veast teatada, helistades tasuta infotelefonil 611 8000.

Mida peab tegema inimene, kui validaator ütleb, et sõiduõigust ei ole, st raha on otsas või 30 päeva pilet puudub? 

1. Mobiiltelefoniga saab laadida Ühiskaardile raha ja osta siis kaardile laetud raha eest pileti.
2. Mobiiltelefoniga saab osta Ühiskaardile nt 1 päeva pileti. Vaata siit
3. On võimalik osta pilet kontaktivaba pangakaardiga esimese ukse juures asuvast validaatorist.

Alates 01.01.2013  on tallinlasele ühistransport tasuta. Kui aga siis jääb pilet valideerimata, kas siis tehakse trahv piletita sõidu eest?

Tasuta sõiduõiguse annab tallinlasele valideeritud isikustatud Ühiskaart. Kui Ühiskaardil olevat tasuta sõidu õigust ühissõidukisse sisenemisel ei aktiveerita, siis loetakse seda sõiduõiguse puudumiseks ja  kontrolliõigusega ametiisikul on õigus määrata rahatrahv sõiduõigust tõendava dokumendita sõitmise eest Ühistranspordiseaduse § 85 (1) alusel kuni 10 trahviühiku suuruses summas.

 

 

Viimati muudetud 21.02.2024