Eesti keeles | На русском
 

Kasutatud kodutehnika


   Kasutatud kodutehnikat võtavad vastu:

Elektri- ja elektroonikaseadmete (EES) maaletoojatel ja tootjatel on kohustus tasuta tagasi võtta kodumajapidamistes tekkinud vana kasutatud kodutehnika. Tagastatavad elektroonika seadmed peavad olema komplektsed. Mittekomplektseid külmikuid võetakse vastu ainult tasu eest - 10 euro/tk.

Kodutehnika kogumist Tallinnas korraldavad MTÜ EES - Ringlus (tel 648 4335) ja MTÜ Eesti Elektroonikaromu (tel 633 9244).

Kogumispunktide asukohad:

1. Rummu tee 2, Pirita Selveri parkla (avatud L,P 10-15)

2. Väikeelektroonika kogumispunktid Lasnamäe, Sikupilli ja Mustika Prismade juures (saab viia vaid väikseid elektroonikaseadmeid!).

Kui füüsiline isik soovib osta kauplusest elektri- ja elektroonikaseadme (nt televiisor, külmkapp, raadio vms) on kauplus kohustatud vana samalaadse seadme vastu võtma (ehk 1:1 tagasi võtma). Sealjuures pole oluline, kas 10 km raadiuses on elektroonikaromude vastuvõtmispunkt või mitte ega ka see kas kauplus on ühinenud mõne tootjavastutusorganisatsiooniga. Kauplus ei tohi keelduda uue seadme ostmisel vana samalaadse seadme vastu võtmisest!
Juhul kui uue seadme ostmisel vana seadet kohe kaasas ei ole, võib kauplus keelduda selle vastu võtmisest hiljem.

Väikseid elektroonikaseadmeid (külepikkus kuni 25 cm) peavad kõik elektroonikat müüvad poed tasuta vastu võtma isegi siis kui uut asemele ei osteta


Raskete esemete (külmkapp, pesumasin, elektripliit jne) transportimiseks võid kasutada firma Kolatakso tasulist teenust (Tallinna hinnakiri).

 

Uudised

"Mida Juku jäätmetest ei õpi, seda Juhan ei tea" Loe edasi...
Pokud ja Vikerkarud uurisid mis on meie prügikastis. Loe edasi...
Jäätmealane õppepäev Lasteaias Kelluke Loe edasi...
Aia- ja haljastusjäätmete vedu Loe edasi...

 

Tallinna veebileht

 

Prügihunt kummid

 

märgis 3