Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna linnale omistatud tunnustused ja autasud

Tallinna linnale omistatud tunnustused ja autasud

IT linn Tallinn

Tallinn valiti intelligentsete kogukondade foorumi poolt 2020. aasta maailma intelligentseimaks kogukonnaksTallinna puhul toodi sel aastal esile haridusfestivali iduEDU korraldamist, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia innovatsioonilaborite rajamist haridusasutuste juurde, idufirmade inkubaatoreid ning Ülemiste City ärilinnakut. Samuti hinnati kõrgelt Prototroni võistluse korraldamist ning üleüldist pidevale kasvule orienteeritust.

Stabiilselt intelligentne - Intelligentsete Kogukondade Foorum (Intelligent Community Forum) on New Yorgis resideeriv mittetulunduslik organisatsioon, mis korraldab 1999. aastast konkursse maailma intelligentseimate kogukondade väljaselgitamiseks. 2007. aastal võitis Tallinna linn esmakordselt maailma teiste kogukondadega võisteldes IT ja kommunikatsiooni tehnoloogia valdkonna arengu arvestuses olulise tunnustuse, kui ICF tunnustas Tallinna linna rohkem kui 300 kandidaadi hulgast maailma seitsme kõige intelligentsema kogukonna hulka kuuluvaks. Tänaseks on Tallinn seitsme intelligentseima hulka tulnud kokku kuuel korral (2007, 2008, 2009, 2010, 2013, 2020).

Innovatsioonipealinn Tallinn

Tallinn saavutas koos Tel Aviviga 2017. aasta Euroopa innovatsioonipealinna konkursil Pariisi järel auhinnalise teise koha (Runner-Up Prize). Euroopa ühe uuendusmeelseima riigi pealinnana esitles Tallinn ennast linnana, kus ‘tulevik on täna’. Taotlus tugines kolmel põhisambal:

  • Tallinn kui tõeline e-ühiskond, kus kõik on digitaalselt võimalik;
  • Tallinn kui terve elustiili linn, kus roheline ja tervislik eluviis on inimõigused;
  • Tallinn kui 'teeme ära' linn, kus loovus ja ühised ettevõtmised ühendavad kogukondasid.

Vaata ka taotluses esitatud tutvustavat materjali (ingl k).


 

Ühistranspordi sõbralik linn

Mainekal Transport Ticketing & Passenger Information Global Awards konkursil Londonis 2016 a. sai Tallinn esikoha
parima piletisüsteemi operaatorite kategoorias, millega tunnustati Tallinna ühistranspordi piletimüügisüsteemi laiendust Pargi & Reisi parkimislahendusega sidumisel. Auhinnatseremoonial tunnustati Tallinna ühistranspordis kasutusel olevat piletimüügisüsteemi Pargi & Reisi laiendust, mis annab ōiguse nii tasuta parkimiseks kui ka tasuta ühistranspordi kasutamiseks sõltumata autoomaniku elukohast. Loe lisa...

 use_pt_to_avoid_traffic_congestions_photo_r.jurkatam.jpg

 

Kultuuripealinn

Tallinn valiti 2011. aasta Euroopa kultuuripealinnadeks. Kultuuripealinnaks olemine oli erakordselt suur au, ent samas ka vastutus. Kokku viidi ellu 300 projekti ja üritustele tehti kokku 1,9 miljonit külastust (aasta jooksul).

kultuuripealinn Tallinn - kontsert.PNG

 

Ärisõbralik linn

Financial Timesi poolt väljaantava ajakirja fDi Magazine edetabelis "Tuleviku Euroopa linnad ja regioonid 2016/17" on Tallinn Euroopa keskmise suurusega linnade seas välisinvesteeringute sihtkohtade esikümnes. Eriti toodi esile meie investeerimiskeskkonna ärisõbralikkus ja majanduspotentsiaal. fDi edetabeleid koostatakse iga kahe aasta tagant. Tallinn on leidnud äramärkimist erinevates kategooriates ka 2012 ja 2014. Linna või regiooni atraktiivsust välisinvesteeringute sihtkohana hinnatakse  majanduspotentsiaali, töökeskkonna, kuluefektiivsuse, taristu ja ärisõbralikkuse kategooriates, mille aluseks on ligi 90 erinevat statistilist näitajat. Tunnustusi jagatati Cannes toimuva rahvusvahelise kinnisvaramessi MIPIM raames. Lisainfo Euroopa ärisõbralike linnade konkursi kohta.

 rotermann0513 (1).jpg

 

Puhta õhuga pealinn

Maailma Terviseorganisatrooni raportist selgub, et Tallinn on 10 kõige puhtama õhuga peallinnade seas. Paljud rohealad ja pargid, mere lähedus ning vähene autode kasutatavus vanalinnas toob Tallinnale koguarvestuses 7. koha.

Vaata puhtaima õhuga pealinnade järjestust.

tallinna_panoraam (1).jpg

 

Laitmatu finantsreiting

Tallinna linna krediidireiting on tasemel A positiivse väljavaatega. Tallinna linna krediidireitingut uuendab iga-aastaselt rahvusvaheline reitnguagentuur Fitch Ratings. Reiting kajastab linnaeelarve häid tulemusi ja head rahandus- ja laenualast praktikat. Reitingu aluseks on ka otsese võlakoormuse kahanemist keskmises perspektiivis. Samuti võetakse arvesse linna kohaliku majanduse mitmekülgsust ning seda, et linna majanduslikud näitajad on üle riigi mediaantaseme. Hoolimata sellest, et linna võimalused tegevustulude loomisel on struktuurselt takistatud ja tegevuskulud on kasvamas, prognoosib krediidiagentuur, et Tallinna tegevustulem jääb keskmises perspektiivis 8-9 protsendiga plusspoolele. Samuti toob Fitch välja linna pingutused laiendada maksubaasi ning juhtida paremini nii kulusid kui ka finantstegevust.

Finantspealinn Tallinn.jpg

Fitch prognoosib, et linna investeeringud jäävad lähiaastatel 50-60 miljoni euro piirimaile, peamiselt on tegu infrastruktuuriinvesteeringutega, mille kõrge EL-i osalus teeb nende linnapoolse rahastamise laenu abil lihtsaks. 2018. aastal on linna võlakoormuseks oodata 210 miljonit eurot, võrreldes möödunud aasta 240 miljoni euroga. Möödunud aastal võetud refinantseerimislaenud aitasid paremate laenutingimuste tõttu parandada linna võlakoormust.

Kaudsed riskid on Fitchi hinnangul madalad ja kasvavad tõenäoliselt 67 miljonilt eurolt 2018. aasta lõpuks 80 miljonile eurole, seda seoses linna ettevõtete laenupõhiste investeeringutega.

Fitch võiks linna reitingut tõsta juhul, kui tegevustulem kasvaks 10 protsendini tegevustuludeks ning väheneksid nii otsesed kui kaudsed riskid. Reitingute vähendamiseks peaks linna tegevustulem märkimisväärselt ja Fitchi prognoosidest rohkem langema tasemele, kus ei suudetaks tegevustulemist enam teenindada laenukohustusi.

 

 

Kõik Tallinna tunnustused valdkondade kaupa: 

 

 

 

Viimati muudetud 21.02.2024