Tallinna Keskkonnaamet

 

                                                                                                                                                                             ENG  RUS

TKA päis.jpg


Tallinna Keskkonnaamet on Tallinna linna ametiasutus, mille tegevusvaldkonnaks on linna keskkonna- ja looduskaitse korraldamine ning tervislikuks elukeskkonnaks soodsate tingimuste loomine lähtudes säästva arengu põhimõtetest.

Tallinna Keskkonnaameti ülesanneteks on linna keskkonnakaitsealase strateegia ja tegevuskavade väljatöötamine ning ellurakendamise korraldamine, arengukavadele, üld-, teema- ja detailplaneeringutele ja projektidele keskkonnakaitsenõuete esitamine ja seatud nõuete täitmise kontrollimine, linna keskkonnahariduse, haljastuse ja jäätmemajanduse korraldamine, veekeskkonna ja välisõhu kaitse korraldamine, kalmistu- majanduse, lemmikloomade ja mänguväljakute küsimuste korraldamine. Kõik need ülesanded on jagatud järgnevate valdkondade vahel:

HALJASTUS

JÄÄTMEMAJANDUS 

KESKKONNAHOID

KESKKONNAKORRALDUS

KESKKONNAPROJEKTID JA -HARIDUS

LEMMIKLOOMAD

MÄNGUVÄLJAKUD

HALLATAVAD ASUTUSED


INFOMATERJALID


HUVITAVAT

13517654_1059033347507910_8991442669658104496_o.jpgTallinna loomade varjupaik
Alates 1. juulist hakkab Tallinna linnas hulkuvate loomade püüdmise ja hoidmise teenust osutama Varjupaikade MTÜ. Varjupaik hakkab asuma Paljassaare tee 85 aadressil.

 

lillepidu.jpgTallinna laste ja noorte lillepidu 2016
Tallinna Keskkonnaamet ja Tallinna Haridusamet korraldavad 1. juunil Sõpruse puiesteel Tallinna laste ja noorte lillepeo. Sõidusuundi eraldavatele haljasaladele rajatakse kokku 15 peenart 3464 ruutmeetril. Et kõik sellest suurest sündmusest osa saaksid ja rõõmu tunneksid, paluti Mustamäe, Kristiine ja Nõmme koolilapsi osalema isutustöödel.

IMG_0163.jpgKuidas planeerida linna säästvalt? Üleeuroopalised põhimõtted elusõbralike linnade loomiseks
Linnaplaneeringute ja transpordikorralduse teemad on linnade arengu ja inimeste heaolu seisukohalt olulised. Aprillis jõudis lõpule teemakohane kõiki Euroopa Liidu liikmesriike ning Norrat kaasanud projekt ENDURANCE, mis just suunatud Euroopa linnade linnaliikuvuse kavade edendamisele.


Ikoon 8.jpgAstangul aidati üle tee 2266 kahepaikset
Sellel kevadel päästsid vabatahtlikud konnatalgute käigus 10 113 pulmapaikadesse teel olnud kahepaikse elu. Selle aastane konnade kevadränne oli täis ootamatusi ning aprillis olnud külmad ööd ei olnud konnadele sigimispaikadesse liikumiseks üldse sobivad.

 

DSCF0864.jpgTallinna Keskkonnaamet kutsub loodushuvilisi kaardistama Tallinnas looduslikult kasvavaid karukelli
Kaardistamiseks soovitame kasutada Loodus- vaatluste äppi, aga teretulnud on ka Loodusvaatluste veebis sisestatud vaatlused või Tallinna Keskkonnaameti meilile kekonnaamet@tallinnlv.ee saadetud vaatlused.

 

keskkonnakuu.jpgMais näitatakse mitmeid keskkonnateemalisi filme
Valikus on nii filme, mis näitavad inimtegevuse tagajärgi ning koputavad meie südame- tunnistusele kui kafilme inspireerivatest maailmamuutjatest, kes tõestavad, et igaüks meist saab tegutseda parema maailma nimel.

 

nattours.jpgAlgab Tallinna ja Helsingi loodusturismi arendav projekt NATTOURS
Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus osaleb koostöös Tallinna Keskkonnaameti ja Helsingi linnaga ühisprojektis NATTOURS - jätkusuutlikud loodusrajad linnades, kasutades uusi IT-lahendusi. Projekti eesmärgiks on populariseerida ja arendada Tallinna ning Helsingi linna loodusturismi objekte. Lisaks.

 

hoiatus.jpgAsutakse vähendama plastprügi Läänemeres
Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus osaleb koostöös Tallinna Keskkonnaametiga projektis BLASTIC plasti- jäätmete teekond Läänemerre, mille eesmärk on mereprügi ja eelkõige plastijäätmete vähendamine ja  vältimine Läänemeres. Lisaks.

 

ummik.jpg

Õhusaaste ja müra - linnaelu lahutamatud kaaslased?
Keskkonnakuu dokumentaalfilm ''Rattad või autod'' räägib üleilmsest kriisist: kliimast, maakera ressurssidest ja linnadest, kus võimutsevad autod. Palju on räägitud kütuste põlemisel ja naastrehvidest tekkivast õhusaastest, ent vähem on keskendutud mürale ning selle mõjule inimeste tervisele.

 

aiajäätmed.jpg

Aiaprahi põletamine on kahjulik jäänuk aleviljelusest
Arvame, et oleme intelligentsed arvutiajastu inimesed, aga mõningad harjumused on jäänud sajandite tagusesse perioodi. Bioloog Tõnu Kurissoo väitel on aiaprahi põletamine meie teadvuses kui jäänuk aleviljelusest.

 

 

 

Viimati muudetud: 22.08.2016