Avaleht › Lemmikloom

 

KIIBI VÕI KAOTA! HEAKORRAKUU KIIPIMISKAMPAANIA 
Koer_rihma_otsas.jpg

2017. aasta Heakorrakuul algab ka koerte ja kasside soodushinnaga kiipimiskampaania.

Kiipimisaktsioonid toimuvad:

  • 29. aprillil Stroomi rannatalgutel kell 11-15 (Supelranna bussipeatuse juures, Pelguranna 53 vastas);
  • 6. mail Kristiine heakorratalgutel Löwenruh pargis kell 12-16 (Kullo parklas, Mustamäe tee 59);
  • 6. mail Põhja-Tallinnas Paljassaare loomade varjupaiga heakorratalgutel kell 11-15 (Paljassaare tee 85);
  • 7. mail Lasnamäel Pae promenaadil kell 11-15 (Pae 78 asuva Maxima vastas haljasalal);
  • 13. mail Mustamäel Heakorrakuu lõpuürituse raames Lehola bussipeatuse taga kell 11-15 (E.Vilde tee 70 maja taga haljasalal);
  • 20. mail Haabersti Kevadlaadal Õismäe tiigi pargi koerte jalutusväljakul kell 11-15 (Õismäe tee 22 taga);
  • 21. mail Kesklinnas Torupilli Selveri parklas kell 11-15 (Vesivärava 37);
  • 27. mail Pirita Spordikeskuse vastas Rummu tee äärse kergliiklustee parklas kell 11-15 (Rummu tee 7b vastas);
  • 28. mail Nõmme Kevade raames Nõmme turu parklas kell 11-15 (Turu plats 6);
  • 4. juunil Männikul Nõmme Sotsiaalmaja hoovis kell 11-15 (Pihlaka 12).

Hind Tallinnas registreeritud loomaomanikele vaid 5 eurot, teistele 10 eurot. Arveldamine ainult sularahas! Kohapeal ka kiibi registreerimine. Kaasa looma pass (saab ka kohapealt) ja omaniku dokument. Koerad tuua kiipima jalutusrihma otsas ja vajadusel suukorviga ning kassid põgenemiskindlas transpordivahendis (puur või kott). Ilma rihmata põues toodud loomi ei teenindata! Kiipimiskampaania viivad läbi Varjupaikade MTÜ ja Tallinna Keskkonnaamet. Lisainfo: Triinu Maandi 616 4004, Triinu.Maandi@tallinnlv.ee.

Kassid_rihma_otsas.jpg

Kassi_kiipimine.jpg

kassi_mikrokiibi lugemine.jpg

Tallinna lemmikloomaportaal annab kasulikku teavet nii kasside, koerte kui ka teiste lemmikloomade pidamisega seonduva kohta. 

Lemmiklooma perre võtmine on suur otsus ja vastutus, sest loomapidaja peab tagama loomale sobivad elutingimused, võimaldama talle vajaduse korral arstiabi ja hoolitsema tema eest vahel koguni aastakümneid. Lemmiklooma võtmist plaanides võiks kaaluda võimalust anda kodu ühele sadadest kassidest ja koertest, kes on varjupaigas või vabaühenduste hoole all. 

Lemmiklooma pidamisel tuleb järgida õigusaktides sätestatud nõudeid ning tagada teiste linnaelanike heaolu ja turvalisus. Lemmiklooma ei ole lubatud lasta omapäi hulkuma ja omanikul tuleb koristada looma väljaheited.

Tallinnas elavad koerad tuleb märgistada mikrokiibiga ja registreerida Tallinna lemmikloomaregistris. Alates 1. jaanuarist 2015 kehtib see kohustus ka Tallinnas peetavate kasside puhul. Lemmikloomade kiibistamine ja registrisse kandmine on oluline, et viia kaotsi läinud loom omanikuga võimalikult kiiresti kokku ning ennetada kodutute loomade arvu kasvu. Kaotsi läinud või leitud hulkuva koera puhul tuleb esimesel võimalusel pöörduda Varjupaikade MTÜ poole ning kassi puhul kas Varjupaikade MTÜ või MTÜ-de Kasside Turvakodu, Kassiabi, Kass & Pojad, Kelmiküla Kassijaam, Pesaleidja, 58 Kassi Koju või Eesti Loomakaitse Seltsi poole.

Probleemide korral, näiteks kui loom on ohtlik või teda väärkoheldakse, tuleb teavitada kas Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametit, Veterinaar- ja Toiduametit või Politsei- ja Piirivalveametit.

Lemmikloomade temaatikaga seotud küsimusi ja ettepanekuid saab esitada veebivormi kaudu või e-posti aadressil Triinu.Maandi@tallinnlv.ee, 616 4004. Lehte haldab Triinu Maandi, Tallinna Keskkonnaameti heakorra ja jäätmehoolde osakonna peaspetsialist.