AvalehtPiletisüsteem › Ühiskaart

Ühiskaardi isikustamine


Ühiskaardi võib siduda oma isikuga. Isikustatud kaart võimaldab soodustuse saamist. Isikustamine tähendab, et plastkaart on elektrooniliselt määratud kasutamiseks kindlale inimesele, nagu näiteks pangakaart. Kaarti saab ühe euro eest isikustada seda müüvates kauplustes ning tasuta internetis (www.pilet.ee) või Tallinna linnavalitsuse teenindussaalis. Isikustatud kaarti saab kasutada ainult üks inimene, vastasel korral kehtib kaardile ostetud pilet selle ettenäitajale.

E-pileti süsteemis võib kasutada ka e-pileti süsteemiga ühildatud muu RFID tehnoloogiat toetavale standardile vastavat kontaktivaba kaarti (näiteks õpilaspilet, tulevikus ka pangakaart). Isikustatud Ühiskaart kehtib ainult koos isikut tõendava dokumendiga.

Uue soodustuse tekkimisel (näiteks rahvastikuregistris Tallinnasse sisse kirjutades tallinlase tasuta sõidu õiguse saamisel) tuleb Ühiskaart soodustuse saamiseks uuesti isikustada.

 Isikustamine Capture.PNG

Valesti isikustatud kaardi ümberisikustamiseks tuleb saata kiri info@pilet.ee kaardi numbriga. Kaart lastakse isiku küljest lahti ja seejärel on kaarti võimalik siduda teise inimesega. Peagi on seda toimingut võimalik ka ise teostada lehel https://www.pilet.ee/viipe/uhiskaart/persod/perso/.

 

Viimati muudetud: 28.05.2013